Wpis z mikrobloga

Siemano #mikrokoksy, po kilku wizytach w gabinecie #fizjoterapia postawiono mi diagnozę, że z bliżej niewiadomego powodu mam bardzo czuły układ współczulny, a przez to jestem cały czas patologicznie napięty, co odbija się na rozciągnięciu, zaburzeniu prawidłowych wzorców ruchowych, ogólnym samopoczuciu i wynikach na #silownia. Fizjoterapeutka poleciła zacząć ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. W związku z tym zacząłem myśleć o chodzeniu na #joga albo #pilates. No i pytanie do was - co jest lepsze z tej dwójki w kontekście równoległego treningu siłowego? Macie jakieś doświadczenia w łączeniu tych dwóch rzeczy?
  • 6
@starface:
ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne - joga i pilates jak najbardziej. Myślę, że powinieneś spróbować tego i tego i wyciągnać swoje wnioski. Najważniejszy i tak będzie prawidłowy wzorzec oddychania.

To trochę niestandardowe podejście, ale u mnie i osób z którymi pracuje bardzo dobrą robotę zrobił giriewoj sport. Genialnie znosi napięcia i często załatwia problemy bólowe. Z tym że musisz mieć kogoś kto nauczy Cie jak w ten sposób pracować i nie