Wpis z mikrobloga

Miruny pomóżcie proszę.
W piątek koleś władował mi się ciężarówką w auto. Jego wina. Policja była na miejscu zdarzenia. Sprawa czysta. Oczywiście od razu zgłosiłem szkodę do likwidacji oraz zażądałem auta zastępczego. Do tego momentu (poniedziałek wieczór) nie zgłosił się nikt do oględzin auta. Ubezpieczyciel (PZU) owszem podstawił mi auto zastępcze, ALE na okres 5 dni! WTF???!!! Przecież ja będę bez mojego auta przez co najmniej półtora miesiąca zwłaszcza, że szkody nie są małe. Mieszkam w małym prowincjonalnym miasteczku bez komunikacji miejskiej i jeszcze od poniedziałku do piątku muszę odwozić córkosyna do przedszkola. Wszędzie w necie piszą, że auto należy się jak psu buda na cały okres naprawy. Jak ja mam z nimi gadać? Przecież nie dam rady z---------ć do pracy parę kilometrów rowerem codziennie w te i wewte.
#pytanie #pytaniedoeksperta #oc #ubezpieczenia #samochody #prawo #wypadek
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ondraszek: @Poczuj_Rurznice: no nie, tego nie potwierdzam. Jeśli zmieścisz się w tym ich cenniku i nie przeginasz z klasą wynajmowanego auta to zwracają tyle ile powinni - przynajmniej ja tak miałem.
Ucina fakturę = stwierdzają, że koszty są zawyżone i faktura została "zweryfikowana" (dokładnie taki zwrot pada) do kwoty x zł. Ale przy zastępczym akurat wypłacili mi 100%. Problem z holowaniem i parkingiem jest.
  • Odpowiedz
@Poczuj_Rurznice to że stwierdza iż wynajem był za drogi lub za.dlugi niż technologiczny czas naprawy. Żebyś nie dogadał się z Januszem wynajmu i chciał naciągnąć ich na kasę. Najlepiej jest bezgotówkowo wtedy nic cię nie interesuje i nikt na ciebie nie wystawia fakturę.
  • Odpowiedz
Jak będziesz naprawiał to oddaj auto do warsztatu współpracującego z PZU. Jeżeli naprawisz we swoim warsztacie to tak samo mogą zweryfikować fakturę.za.naprawe. jak się zdecydujesz na naprawę bezgotówkowo w serwisie to masz holowanie auta do sewisu,.sami zrobią ci kosztorys i nie będziesz czekał na rzeczoznawcę PZU.
  • Odpowiedz
ALE na okres 5 dni! WTF???!!!


@Poczuj_Rurznice: Auto zastępcze należy Ci się na czas potrzebny na naprawę (chodzi o czas technologiczny, a nie np. czas oczekiwania w kolejce do warsztatu który wybrałeś).

5 dni wynika pewnie z tego, że w pierwszej kolejności zostanie Ci przedstawiona propozycja gotówkowa (bądź w przypadku szkody całkowitej wyłącznie taka), na którą jeśli przystaniesz to dalej samochodu zastępczego już nie będziesz miał.

Natomiast jak zdecydujesz się
  • Odpowiedz
@hellfirehe:> Auto zastępcze należy Ci się na czas potrzebny na naprawę (chodzi o czas technologiczny, a nie np. czas oczekiwania w kolejce do warsztatu który wybrałeś).
ale bzdura, należy sie na cały okres i potwierdzają to wyroki sądów
@Poczuj_Rurznice: ja ze swojej strony polecę www.autozastepcze.pl, nic nie płacisz (poza paliwem oczywiście), sami się użerają z towarzystwem, korzystałem ja, korzystało kilku moich klientów i zawsze byli zadowoleni
  • Odpowiedz
ale bzdura, należy sie na cały okres i potwierdzają to wyroki sądów


@masslaw: Faktycznie, ostatnie wyroki sądu są tu dość jasne i mówią że samochód zastępczy należy się na dowolnie długi okres naprawy.
Nawet znalazłem taki, gdzie opóźnienie wynikało z tego że poszkodowany oddał samochód do warsztatu który po rozebraniu pojazdu stwierdził że jednak nie umie go naprawić, co przeciągnęło naprawę - i sąd przyznał rację poszkodowanemu.

Wygląda więc na
  • Odpowiedz
@hellfirehe: to teraz pomyśl jak to wpłyneło na składki OC, niedawno ogłoszono wyrok mówiący o tym że nawet jeśli naprawiasz sam to należy ci się wartość odszkodowania według kosztorysu ASO, to też będzie miało odzwierciedlenie w składach OC
  • Odpowiedz