Wpis z mikrobloga

Dzisiejsze sniadanie delux - wołowina mielona z kością, mix owocowo-warzywny własnej roboy, łój wołowy i całe jajko. Do tego krew wołowa z mięsa, dla psa na BARFie ważne jest, aby miał źródło hemoglobiny. Można kupić suszony suplement, ale nie widzę takiej potrzeby - krew ma w mięsie, a w dodatku zamówiłam żywą mrożoną krew, którą rozlałam do takich torebek do lodu. Ta krew kosztuje mniej niż 5 zł za kilogram.

Jeżeli chodzi o owoce, to raz na jakiś czas robię taki mix w malakserze i potem mrożę małymi porcjami. W tym miksie mamy: buraka, marchewkę, banana i jabłko.

#barfbarki #pies #psy #dieta #barf #pokazpsa
BarkaMleczna - Dzisiejsze sniadanie delux - wołowina mielona z kością, mix owocowo-wa...

źródło: comment_UuY1ZoqLlPIQnFEAUvIAoLY2U6HLBOv1.jpg

Pobierz
  • 16
@NooB1980 no tak, ale w pierwszym zdaniu masz

Dzisiejsze sniadanie delux - wołowina mielona z kością, mix owocowo-warzywny własnej roboy, łój wołowy i całe jajko.


Szybko rzuciłam okiem na zdjęcie, zanim doczytałam resztę i konsternacja ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@BarkaMleczna taguj jak Ci wygodnie ;-) najwyżej ktoś doczyta do końca, żeby zrozumieć o co chodzi, jak ja xD Chciałam tylko dać znać, że po prostu można się spodziewać
@eoeoeo: No pewnie. BARF składa się w około 80% z mięsa, ale składniki roślinne też są cenne, w końcu to witaminki. Pełnią też funkcję oczyszczającą i wiele innych. Sprawdź sobie skład suchych karm, tam też często masz jakieś dodatki, najczęściej właśnie jakaś forma przetworzonego buraka lub marchewki.
składniki roślinne też są cenne, w końcu to witaminki.


@BarkaMleczna: Nie, warzywa to nie wit. Warzywa sa ubogo odzywcze, antyodzywcze (blonnik, i nieaktywne biologicznie zwiazki odzywcze jak betakaroten, wit K, zelazo itd.) :D