Wpis z mikrobloga

Rozpoczęły się wakacje, na blogu wylądował więc tekst, do którego zabierałem się prawie od roku ;). Jeśli wybieracie się w tym roku do Chorwacji, koniecznie zajrzyjcie do mojego artykułu na temat chorwackiego kraftu oczyma polskiego beer geeka :).

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/chorwacja-nuda-dla-beer-geeka/

#chorwacja #piwo #craftbeer #wakacje
Pobierz
źródło: comment_ntvBaVehcgG3jb9qnMTBvqj3SIq6jckv.jpg
  • 7
@von_scheisse a z szeroko dostępnych w każdej knajpie polecam Tomislav czarny. Ekstrakt 17,75 coś ponad 7 alc. Smakuje jak lekki porter :-) niby gorąco i rzadko mysli się o ciemnym piwie, ale ten jest niesamowicie pijalny
@von_scheisse właśnie wróciłem z cro i na razie szybko przeglądam zaległości, jeszcze nie zdążyłem przeczytać ( ͡º ͜ʖ͡º) w Lidlu za 13HRK kupiłem też dark vanilia porter ze steam box brewery, baaardzo delikatny, trochę czuć beczkę. Tomislav lepszy
@von_scheisse

@9k49
Ja też właśnie wróciłem. Dla mnie objawieniem na skalę europejską jest The Garden brewery z Zagrzebia. Dowiedziałem się o nim widząc w Lidlu w Supetarze puszkę IPA. Fenomenalna! Potem w splicie znalazłem jeszcze Citrus IPA, która popijam też teraz pisząc ten wpis - rewelacja. Na prawdę nie przesadzam. Oba lepsze od każdej polskiej IPY. Piłem jeszcze od nich double albo triple IPE, już trochę gorsza. Poza tym Fakin IPA chyba