Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie uwage i jest o kobiecie chorej na pląsawice hungingtona(czy jak to tak sie pisze). Kobieta miala chora matkę, ma chorego brata, sama jest chora. I c--j k---a trzeba sobie jebnąć dziecko. Ja p------e co ludzie mają we łbach żeby tak narażać swoje dzoeci na nieuleczalne choroby genetyczne.
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kontonr77 a czy ona nie może sobie żyć bez dzieci? Czy tylko warta jest czegoś jak zostanie matka? Niekazdy musi mieć dzieci, a tacy ludzie szczególnie. I mają dzieci z egoistycznych powodów, bo chcą być matkami, i sobie myślą a może dziecko będzie chore może nie, a co tam, jak chce być matka i już. Oczywiście przy każdym dziecku jest ryzyko jakiejś choroby, ale tutaj to ryzyko jest o wiele większe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hyoideum: nie wiem czy ktoś odpowiedział czy nie - ogladalam to, robili jej, ale nie poszła odebrać wyników bo za bardzo się bała
  • Odpowiedz
@KRISSVector: wiem chyba już wszystko o niej ;) i o udarze w wieku 21 lat też. Trauma taka, że naprawdę nikogo nie chciałabym na to skazywać, a chyba w szczególności własne dziecko, które z założenia i z natury się kocha. Przecież jak teraz choć trochę mnie głowa zaboli, albo coś zdrętwieje to zaczynam panikować ()
  • Odpowiedz
1. Nie ma 100% pewności że choroba pojawi się u dziecka


Czy dałbyś swojemu dziecku cukierki z miski, w której X% jest zatrute?

2. Za 20-30 lat gdy choroba się objawia mogą już być dostępne leki


Mogą,
  • Odpowiedz
@parhelia wiele ludzi tak robi i co? Na Islandii prawie każdy kto ma taką sytuacje. A ty będziesz kazał tym matkom rodzic na siłe, czy zostawisz te decyzje im samym? Albo będziesz je szkalowal, bo przecież trzeba rodzic chore dzieci. Ja sam bym był za decyzja by dziecko usunąć. Każdy jest kowalem własnego losu i może sam podjąć decyzję, ale to nie znaczy, że ta decyzja jest słuszna.
  • Odpowiedz
jeśli dziecko w stanie prenatalnym zostanie zdiagnozowane z np Zespołem Downa, to czy z automatu powinno się je abortować?


@parhelia: Jak dla mnie sprawa jest oczywista. Oczywiście, że usunąć. Jednak niech każdy ma wolny wybór.
  • Odpowiedz
@parhelia dlatego spytałem w druga strone, czy ty byś zmuszał je do rodzenia? Ja nie jestem za wymuszaniem niczego na ludziach, każdy decyzje podejmuje sam. Moje zdanie jest jednak by usuwać, ale każdy może zrobić co chce.
  • Odpowiedz
@pepkodziobak: Jeśli ma ta mutacja genetyczna tylko na jednej części chromosomu to nie może się zapłodnić invitro? Nie wiem co by było jakby miała dwa (choroba jest dominująca), bo raczej wątpię aby istniała dzisiaj metody aby wyciąć te dodatkowe powtórzenia tego genu.
  • Odpowiedz
@destructivedetroit: jak byś nie żył to byś o tym nie myślał bo... byś nie żył. Dając nowe życie ze świadomością jego przyszłego cierpienia jest skrajnie nieodpowiedzialne. Ale to tylko moje zdanie z którym możesz się nie zgadzać.
  • Odpowiedz