Wpis z mikrobloga

Szukam sposobów na zaokrąglone plecy w odcinku ledzwiowym przy martwym ciągu. Postanowiłem przerwać robienie martwego dopóki tego nie ogarnę, bo po prostu to miejsce trochę boli. A przynajmniej martwego >50% RM. Znalazłem fajny filmik z ćwiczeniami, ale nie mam gum. Macie jakieś inne pomysły? Właściwie to nie wiem co robić, bardzo lubię to ćwiczenie, ale chyba niebezpiecznie jest je robić, kiedy nie jestem w stanie zadbać o technikę, nie?

Przestać? Zmniejszyć obciążenie? Co robić?

Dokładnie chodzi mi o takie zgięcie (pic rel), które z każdą serią jest coraz bardziej "dokuczliwe". Nie jestem w stanie go wyprostować. Do pewnego momentu zginania tułowia jest ok, ale potem zaczyna się zawijanie tyłka.

Pomoże ktos?

Wspomniany filmik: https://youtu.be/5QfP5Hei2rc

#pytanie #mikrokoksy #zdrowie #silownia #mirkokoksy
DywanTv - Szukam sposobów na zaokrąglone plecy w odcinku ledzwiowym przy martwym ciąg...

źródło: comment_2BBN7tjsl5yfuHFUVU3OU001z0irWvGg.jpg

Pobierz
  • 11
@DywanTv ja uczyłam się na pustej sztandze robiąc RDL najpierw, potem dopiero normalny martwy. Tutaj też mobilizacja lędźwiowego ma duży wpływ na zachowanie odpowiedniej postawy. Na zdjęciu nie widać, żebyś jakoś mocno miał te plecy zaokrąglone, więc jest to do dopracowania. Ja się dużo rozciagam, sklony z prostymi plecami stojąc, sklony siedząc w rozkroku, wszystko do momentu, gdy mam proste plecy, jak tylko widzę, że podczas sklonu zaczynają się zaokraglac, to nie
@pheroni: Rozumiem, chodzi Ci zapewne o przodopochylenie miednicy. Ostatnio sobie załatwiłem do mojej "piwnicy" lustro i starałem się robić martwy na prostych nogach do momentu, do którego plecy miałem proste.

Dzięki za odpowiedz.
@DywanTv @DywanTv martwy na prostych też pomaga, robiłam go na początku również z pustą sztangą, pamiętając, żeby właśnie pośladki kierować ku górze. Polecam rozciąganie - pośladki, dwuglowe i mobilizacje. Ale właśnie do takich momentów, żeby plecy były cały czas proste. Nie chodzi tutaj o to, żeby, nie wiem, głowa dotknąć kolan przy zaokrąglonych plecach, tylko wytrwać chwilę w pozycji z prostymi plecami w sklonie. Gumy nie są takie drogie ( ͡~
@DywanTv: Po co masz szukać słabych punktów, braków w mobilności (ani pierwsze, ani drugie nie pomoże) skoro jesteś źle ustawiony?

Tutaj też mobilizacja lędźwiowego ma duży wpływ na zachowanie odpowiedniej postawy


@pheroni: W jaki sposób? Jak mobilizujesz odcinek lędźwiowy i po co?
@DywanTv: najczęściej wynikiem kifozy w odcinku lędźwiowym jest przykurczona tylnia taśma, także polecam rozciągać łydkę i dwuglowy, rzetelnie najlepiej co drugi dzień. Pomoc też mogą ciągi z pauza, z mniejszym obciążeniem
@polish95: Nie no serio, gościu jest tragicznie ustawiony. Za niskie krążki, bardzo słaba pozycja startowa, prawdopodobnie zaraz po oderwaniu sztangi jest dużo gorzej. Jednak to wszystko można pokazać na treningu w 15 minut. Większości początkujących pomoże, następnie można rozwiązać problem dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu treningu. Mobilizacja dwugłowego, ani tym bardziej łydki (wtf?) to tylko strata czasu, podziwiam że wam się chce spędzać co drugi dzień na słaby efekt placebo.
@urak666: przed treningiem robię ćwiczenia z zakresu stabilizacji lokalnej odc. lędźwiowego i mięśni miednicy - mięśnie głębokie, bez obciążenia. Po co? Mam problemy z asymerią miednicy i stawem biodrowo-krzyżowym, więc muszę to kontrolować. ​​​