Wpis z mikrobloga

Trening dynamic effort lower, czyli skupienie na eksplozywności w siadach i mc. Dzieki accommodating resistance (gumy i/lub łańcuchy) ciało uczy się cisnąć przez cały zakres ruch co daje także ogromną eksplozywność "na dole" boju, czyli w najtrudniejszym momencie, bo inaczej "nie pokonamy" rosnącego ciężaru gum/łańcuchów.

Poza tym, box squats to najbardziej funkcjonalne ćwiczenie jakie znam, które znacząco ułatwia codzienne życie... Wstawanie z kibla następuje automatycznie bez żadnego wysiłku :D

Mój tag - #strongaf

Trening wyglądał następująco
Speed box squat - 8x2 200kg (125kg + 75kg bands) Wave 1 - Lightest
Speed rack pull 15cm above floor - 5x3 270kg (~130kg + ~140kg bands) Wave 1 - Heaviest
45 degree bench - 4x15 bw
DB step up - 42,5kg 3x20

Zabrakło asysty na dwugłowe i brzuch, bo niestety zabrakło czasu i sił, głównie z powodu braku porządku (szykuję się do przemeblowania i właściwie nic nie sprzątam w garażu i jest niezły sajgon)

Siła rośnie cały czas, po prostu to czuję, trening idzie w bardzo dobrym kierunku.

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Trening dynamic effort lower, czyli skupienie na eksplozywności w siada...

źródło: comment_Rendbgc5fKVlkiiIzSzYgiBIJ28b4UEA.jpg

Pobierz
  • 27
Wiem co masz na myśli i nie jest to (wbrew obiegowej opinii) plyometria (zapoznaj się z grafiką którą poniżej wklejam Yuri Verkhoshansky Mel C. Siff )


Trochę źle się wyraziłem,zdaje sobie sprawę że to nie jest typowa plyometria,tylko ćwiczenia szybkościowo-siłowe,ale wydaje mi się, że to one powinny być pierwszą progresją do klasycznej plyometrii.

Zatsiorsky w swojej książce "Science and Practice of Strength Training" proponował następujący schemat progresji:

standardowe skoki>ćwiczenia z ciężarem>skoki głębokościowe.
skoki głębokościowe.


@GRAABI: Ale o tym wcześniej nie pisałeś, a to jest właśnie plyometria, i właśnie depth jump jest tym co znacząco może "aktywować CUN", poprawić eksplozywność, ale jak sam zauważyłeś ogromnie przy tym obciążając CUN. Dlatego implementacja tego w treningu, wymaga dużej siły i ogromnego gpp i właśnie jak napisałem ogromnej wiedzy, programowania, czyli schematu progresji, nie można zacząć od razu robić depth jump.

Oczywiście ja odnoszę się do plyometrii