Wpis z mikrobloga

@Itslilianka: Smacznego, nigdy nie robiłem sam ramenu ale wiem o co kaman, może jeszcze nie dzisiaj ale za jakiś czas postaram się zrobić, coś ty tam wrzucił parówki ? w ramenie to ma być kawał ugotowanego mięsa, no ale spoko żartuje niech Ci smakuje, co do ramenu to w sumie taki rosół dosłownie na kościach, z tego co wiem Japończycy jako baze pod ramen właśnie gotują wywar rosołowy - bulion na
  • Odpowiedz
@Itslilianka Ogólnie wygląda spoko, ja bym nie pogardził nawet twoją improwizacją, grunt że Ci smakowało, też czasem a nawet często robię improwizacje, wiadomo że nie chce się przy garach stać czy ich pilnować x czy xx godzin.

Azjaci jak już robią te wywary itp rosołowe - ramenowe, to idą na ilość i jakość, bo to kupuje setki ludzi np w restauracjach, no to wiadomo że muszą się do tego przyłożyć, ale tak
  • Odpowiedz
  • 1
@Drake1 nie no jak zrobię to odrazu 4 litry i zamroze xD boczku też zrobię 2kg, poporcjuje i zamrażarka. Potem to już jak masz te 2 rzeczy gotowe to 30 min i zupa gotowa
  • Odpowiedz
@Itslilianka: Ah jedna mała mała ale istotna rzecz, warzywa też warzywom nie równe, np nasza natka pietruszki, jest mega aromatyczna i pełna smaku, jak się czasem wchodzi do warzywniaka to jak już wchodzisz do sklepu to czuć pietruszkę, albo np szczypiorek z daleka czuć na samym wejściu z kilku metrów, analogicznie, mieszkam w niemczech, tu ta ich ta natka pietruszki w dodatku niby bio - tu wszystko jest praktycznie Bio, pachnie
  • Odpowiedz
@Drake1: jak chcesz zrobić faktycznie ramen i to tak jak w Japonii to jest na YouTubie kanał ramenkaonashi. Według mnie chyba najlepszy tutorialowy kanał tematyczny o tej zupie
  • Odpowiedz
@Itslilianka: Ale wiesz, że w ramenie to nie są jajka gotowane na twardo jak u ciebie tylko to się marynuje chyba z 10 godzin :D? Ale jak smakuje to smacznego ;)
  • Odpowiedz