Wpis z mikrobloga

Możecie polecić jakieś ciekawe sedany/hatchbacki typu mazda 6, e39? Szukam pilnie auta, a w okolicy nie ma nic ciekawego, na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Budżet 10-12k tylko z LPG. Marzy mi się taka 5tką e39, wcześniej jeździłem 330Ci, ale nic w tym aucie nie rekompensowało 8 tysięcy wsadzonych w serwis przez 1,5 roku. Chyba tylko uszczelka pod głowicą nie padła prze ten czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#samochody #motoryzacja #kupnosamochodu #e39 #mazda
  • 27
  • Odpowiedz
@Reynald: Mi się z aut w tej kasie zawsze podobał Mitsubishi Galant - do 12k raczej trafisz raczej dobry egzemplarz.

Legend też dobra opcja, choć nie sposób będzie znaleźć dobrej sztuki.
  • Odpowiedz
@Reynald: polecam E39 528i/530i/540i - szczególnie to ostatnie jest wdzięczne i nei ma takich problemów jak silniki R6 (mowa o M62B44 bez tu :D). Chociaż w tym budżecie max możesz liczyć na 528i imo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: Galanty zawsze mi się podobały, ładnego mógłbym dorwać, tylko sprzedaj później Galanta za 8 tysięcy, zgnije przez zimę i za 4 nie wiem czy ktoś go odkupi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@koldinho: Jedyny warunek to dobre wyciszenie, reszta nie ma znaczenia.

@sorek: Powiem Ci, że korci mnie 540i, ale boje się, że wpakuję się znowu w studnię bez dna
  • Odpowiedz
@Reynald: pytanie co to znaczy?

Każde auto w tym przedziale cenowym będzie Cię kosztować - mniej, lub więcej, jednak nowego auta za tę cene nie dostaniesz, a w każdym aucie coś się po kolei rypie i nawet nie koszt części ale robocizny robi koszty. Pytanie tylko czy chcesz auto na lata i zadbać i mieć na długi, długi czas czy może chcesz zmieniać auta co 2-3 lata?

Jeżdżę e39 już
  • Odpowiedz
@sorek: Jaki masz motor w e39? Sam kupiłbym 5tkę gdyby było coś ciekawego, nawet 520 z fajnym wyposażeniem żeby się komfortowo toczyć. W moim przypadku koszty robocizny odpadają a m52/m54 znam na pamięć
  • Odpowiedz
@Reynald: mam 525i w której swapnąłem silnik na 530i (M54B30, bo przebieg 360k km+ i nie chciało mi się remontu robić a stwierdziłem że 525i to nie jedzie..) i 540i m62b44 - oba w touringu.

Mam jeszcze 525i czarne (i z czarną skórą) w sedanie na sprzedaż za 5000zł bo odkupiłem od kumpla co się chciał pozbyć na złom a się okazało że tylko do wymiany są drążki kierownicze z
  • Odpowiedz
@sorek: @sorek: Dokładnie tak jak mówisz, jechałem raz 530i i myślałem, że amortyzatorów tam nie ma, bujało jak na morzu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak znajdę coś ciekawego bez gazu to biorę lpg od Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Reynald: mam mazdę 5 i szału nie ma, typowa japońszczyzna + skrzynia tylko 5 biegów.


@budus2: Też mam Mazdę5 i wyciszenie to jest dramat. Chyba największa wada tego samochodu. A skrzynia to od silnika zależy, w Dieslu 2.0 143KM mam 6 biegów.

A co do propozycji, może Alfa 166? Za tą kasę kupi się przedliftowe 3.0 V6 226KM - ale musisz się przeprosić z jej przodem, który się
  • Odpowiedz
@Krzemol: Tego przodu niestety nie przeboleję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Alfa 159 jest piękna, ale to już nie na moją kieszeń. Ogólnie wyciszenie w alfach jest dobre, nie sypie się elektryka? Celowałbym ewentualnie w jakąś Vke albo 1.9 jtd
  • Odpowiedz