Wpis z mikrobloga

Przemyślałem swój poprzedni wpis i stwierdziłem, że zamiast poddawać Was ostracyzmowi należy Wam pomóc.
Widzę, że pełno na tym tagu informacji o narkotykach, co brać, czego nie, kiedy, jak, w jakich dawkach itd. Ale prawie nic o pomocy uzależnionym.

Tutaj telefon zaufania Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii: 801 199 990
http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=111047

Tutaj lista placówek KBPN:
http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=207473

A tutaj jest lista ośrodków Monaru w których będziecie mogli poddać się leczeniu:
http://www.monar.org/nasze-placowki/

Osoby, które zażywają różnego rodzaju środki odurzające lub są od nich uzależnione, mogą korzystać z pomocy specjalistycznych placówek Stowarzyszenia MONAR na terenie całego kraju. Oferujemy pomoc osobom w każdym wieku, ze stażem zażywania narkotyków o różnej długości. W Poradniach Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR można bez skierowań i innych zbędnych formalności, bezpłatnie i poufnie uzyskać poradę lekarza psychiatry lub psychologa, otrzymać w razie potrzeby skierowanie na oddział detoksykacyjny lub do ośrodka stacjonarnego. Można skorzystać z programów edukacyjnych, terapii indywidualnej i grupowej. W większości monarowskich poradni można uzyskać poradę przez telefon, skorzystać z pomocy prawnika i pracownika socjalnego.

Osoby uzależnione od narkotyków mogą skorzystać z terapii stacjonarnej w ośrodkach rehabilitacyjnych MONAR. Stowarzyszenie prowadzi ponad trzydzieści takich ośrodków. Każdy z nich ma własny program autorski, opierający się jednak na ogólnie przyjętej w Monarze metodzie społeczności terapeutycznej. Programy dostosowane są do wieku osób potrzebujących pomocy (są ośrodki dla dzieci i młodzieży do lat 19, ośrodki dla młodzieży starszej w wieku 19-25 lat i dla osób dorosłych). Terapia w ośrodkach trwa od pół roku (w przypadku programów krótkoterminowych) do półtora, a czasem nawet dwóch lat (w programach średnio i długoterminowych). Pobyt w ośrodkach jest dobrowolny, ale przyjmowane są także osoby z nakazem sądowym lub osoby odbywające karę pozbawienia wolności, w stosunku do których sąd orzekł zamianę kary pozbawienia wolności na pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym.

W placówkach Stowarzyszenia MONAR mogą też uzyskać pomoc osoby uzależnione, które mają za sobą wielokrotne, nieudane próby leczenia w ośrodkach stacjonarnych (takie osoby przyjmuje krakowski Dom GWAN). Wszystkie placówki specjalistycznej pomocy osobom z problemem narkotykowym (poradnie, ośrodki stacjonarne) oferują również wszechstronną pomoc rodzinom i partnerom osób uzależnionych i zagrożonych uzależnieniem. W niektórych ośrodkach, zwłaszcza tych dla nieletnich, uczestniczenie w terapii jest obowiązkowe.


#narkotykizawszespoko #bojowkamedycznegoklefedronu #narkotyki #narkotykiniezawszespoko
  • 9
  • Odpowiedz
@L3onek: Legalne odczynniki, które za rok, dwa będą traktowane jako narkotyki, co nie zmienia faktu, że ta nagonka jest śmieszna.
@Niss: Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, to sam o nią poprosi, a numer do Monaru to powinien znać KAŻDY udzielający się w tagach o badaniu odczynników/zażywaniu narkotyków.

  • Odpowiedz
@Conscribo: Masz jeszcze to, angielski znasz prawda? Jeżeli nie to Ci przetłumaczę.

Research chemicals are chemical substances used by scientists for medical and scientific research purposes. One characteristic of a research chemical is that it is for laboratory research use only; a research chemical is not intended for human or veterinary use. This distinction is required on the labels of research chemicals, and is what exempts them from regulation under parts
  • Odpowiedz
  • 0
@Conscribo To zaokrąglijmy to do przyjmowania substancji psychoaktywnych, brzmi lepiej ;)

I jakkolwiek się zgadzam, to nie uważam, że jeśli ktoś potrzebuje pomocy to o nią poprosi. Uzależnienia tak nie działają niestety.
Ale niestety też żyjemy w na tyle chorym kraju, że najbezpieczniej prawnie jest bawić się z rc, bo jak będziesz niszczył sobie organizm substancjami nielegalnymi, to państwo nie dość, że nie pomoże to jeszcze #!$%@? za to od siebie xX
  • Odpowiedz