Wpis z mikrobloga

@noitakto: przeważnie jest to wywar z gipsu. Stosować należy na skórę jednorazowo, utrzymać ok 3-5 tygodni. W niektórych sytuacjach można zastąpić przez inny rodzaj stabilizacji, ale każdorazowo powinno się to skonsultować z lekarzem.
@Grzemaart: no dobra. Bo ja czytałem, że trzeba fosfor i wapń, ale ten fosfor jest jakimś #!$%@? markotnym i źle reaguje z czymś tam, a w ogóle to witamina D 2137 bo robi dobrze wapniowi, który coś tam, coś tam.
@noitakto: @lisku_chytrusku: @pixtri: @Pietrek9: Białka stanowią do 30% kości. Proces regeneracji jest specyficznym stanem gdzie zapotrzebowanie na białka drastycznie wzrasta. W książce W. Ponomarenko czytałem że straty białka przy złamaniach sięgają do 1,5 kg. Nie wiem dokładnie co to ma znaczyć, czy są to wyliczenia z bilansu azotowego w okresie leczenia? Ogólnie przeglądając literaturę wszędzie przewija się temat wzmożonego zapotrzebowania na białko przy okresie złamania kości. Inne "rzeczy"
@noitakto: ile osób tyle opinii, niestety najlepiej było zapytać się chirurga który Ciebie składał. Dlatego w takich wątkach raczej nie napiszę co... bo to nie jest jednoznaczne i jedynie słuszne.