Wpis z mikrobloga

@chlop_z_mazur: Beka z ludzików wyżej, którzy zarzucają ci nieuctwo, a sami piszą, że człowiek nie wyewoluował od małpy xd.

Wiem, ze to bait, jednak zapraszam cię na przyspieszony kurs kladystyki. Oto uproszczony opis:

1. Zbiera się kilku biologów specjalizujących się z filogenetyce.
2. Biorą wszystkie linie filetyczne wywodzące się od jednego gatunku ancestralnego, bo monofiletyzm motzno. To ważne.
3. Następnie sięgają po ołówek, zaznaczają te klady z grubsza owalną obwiednią i
Skoro człowiek wyewoluował od małpy, to czemu małpy ciągle istnieją?


Niby bait, ale praktycznie nikt do tej pory nie przywołał różnic ewolucyjnych, a sprawa nie jest taka prosta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chlop_z_mazur: małpy mają inny zestaw przystosowań niż ludzie. Niżej lista istotnych różnic między nami a typowo rozumianymi małpami (vide komentarz Turysty_Onanisty):
- małpy są lepiej przystosowane do nadrzewnego trybu życia (rozkład umięśnienia nóg i rąk,
@chlop_z_mazur
No jak dla mnie to oczywiste że jeśli ktoś mówi takie rzeczy

jakiś pradziadek półmałpa i razem z prababką półmałpą, zrobili sobie dzieci, i jedno było małpą a drugie człowiekiem.


To z nauką było mu nie po drodze. A wyobraź sobie że pradziadek koniowaty i jego setki przyjaciół żył sobie w Afryce a drugi pradziadek koniowaty z przyjaciółmi stwierdził że pójdzie na północ i szedł, szedł aż znalazł się w Europie.
@chlop_z_mazur:
1. Teoria znaczy w nauce coś innego niż w potocznym słownictwie. Cytując Wikisłownikiem:

(1.1) system pojęć, definicji, aksjomatów, i twierdzeń, opisujący wybrany fragment świata fizycznego, świata kultury, bądź abstrakcyjnego obiektu;

(1.2) pot. teza tłumacząca coś, ale nie udowodniona (w nauce takie użycie uważane jest za błąd, patrz uwagi)


2. Ludzie nie wyewoluowali od małp, tylko taksonomicznie są małpami. To co masz na myśli, to pewnie małpy współczesne.
Beka z ludzików wyżej, którzy zarzucają ci nieuctwo, a sami piszą, że człowiek nie wyewoluował od małpy xd [...] Co z tego wynika? Ano to, że człowiek nie tylko ma wspólnego przodka z małpami, nie tylko wyewoluował od małpy, ale i jest małpą i małpami będą nasi potencjalni potomkowie.


@Turysta_Onanista Już myślałem, że nikt tego nie napisał. Przywracasz mi wiarę w ludzi i ich wiedzę :)
Koleś jest ewidentnym trollem. Niby nie wierzy w ewolucję, a cztery ostatnie linki jakie wrzucał pochodziły od @Sierkovitz (link). Jeden z przed dwóch miesięcy, kiedy nie miał jeszcze konta. Zrobił to celowo by strollować i komentujących i plusujących. Czyli pewnie mnie też skoro to piszę.
to czemu małpy ciągle istnieją?


@chlop_z_mazur: Bo wspólny przodek-małpa na skutek specjacji wyewoluował w wiele małp współczesnych (w tym czlowieka, który też jest małpą)

Pokażcie mi przykład czegoś takiego w naturze. Nie pokażecie, bo czegoś takiego NIE MA, a ewolucja nadal jest tylko teorią.


@chlop_z_mazur: Ewolucja trwa zbyt długo, żeby obserwować specjację ale są obserwowane etapy pośrednie, kiedy ciężko powiedzieć czy to już osobne gatunki czy jeszcze nie. Do tego