Wpis z mikrobloga

#homoseksualizm #lewackalogika #neuropa #polityka

Tak mnie zastanowiło. Homoseksualizm jest naturalny i nie podlega to dyskusji. Jednakże, z racji tego, heteroseksualizm jest także naturalny i z punktu widzenia ewolucji biologicznej, faworyzowane jest przedłużanie gatunku, to czy nie jest oczywistym, że wśród heteroseksualnych osobników homoseksualizm wzbudza obrzydzenie? (Dla jasności, nie mam na myśli homofobii, bo to co innego, niż przytoczony przypadek).

Jeśli moje rozumowanie jest prawidłowe, to nie możemy mieć pretensji, a tym bardziej zmuszać heteroseksualistów do "lubienia" homoseksualistów, bo ta "niechęć" jest naturalna.

Co o tym sądzicie, są jakieś badania w tym temacie?
  • 49
@Msky85: zmuszanie kogokolwiek do lubienia lub nielubienia czegokolwiek to taka glupota ze az ciezko mi sie na ten temat wypowiedziec. inna sprawa ze jak ktos czuje odraze do kogos innej rasy/orientacji/czegokolwiek to niech sobie czuje, ale nie powinien nikogo atakowac.
@rzep: Niby tak, ale można też na to spojrzeć w ten sposób:

Celem człowieka jak organizmu jest przekazanie dalej swoich genów. Jeżeli coś utrudnia przekazanie tych genów, to znaczy, że organizm nie funkcjonuje zgodnie z założeniami - ergo, jest chory. Co prawda homoseksualizm nie jest typowo 'chorobą', ale niejako wpada w kategorię 'dewiacji od normy' (w stosunku do naturalnego celu organizmu). No i tutaj przechodzimy do sedna - w naturze ludzkiej
@Msky85: Wszystko jest naturalne, łącznie ze zjadaniem dzieci twojego przeciwnika
albo jesteśmy ludźmi albo zwierzętami
ludź powinien kierować się myśleniem a nie nabytymi czy wrodzonymi odruchami szkodliwymi dla innych