Wpis z mikrobloga

No, wpis informacyjny za mną to lecąc serią dziś kolejna dłuższa historia #sziszucontent #intercity #pkp

Dzisiejszy wpis będzie o mojej definitywnie najgorszej podróży jaką musiałem odbyć z najgorszymi pasażerami na jakich mogłem trafić. W sumie zainspirowała mnie do tego koleżanka po fachu z wykopu (pozdro S. ( ͡° ͜ʖ ͡°)) opowiadając o swojej przygodzie.

To było jakiś rok temu, trasa dosyć popularna, ponieważ Wrocław Gł. - Częstochowa Stradom - Kraków. Nie miałem jeszcze większego doświadczenia z pasażerami awanturującymi się ze względu na to, że wszystkie sytuacje konfliktowe zawsze staram się rozwiązywać na korzyść klienta co zwykle jest dość dobrze postrzegane.

Obserwuję, analizuję, doradzam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety tego dnia trafiła mi się grupka czterech Panów, a w sumie to debili. Wszystko zaczęło się przy pierwszej kontroli biletów tuż po wyjeździe z Wrocławia. Moja koleżanka (nie ta z wykopu, żeby to było jasne, ale równie ładna i urocza) udała się na kontrolę do wagonu, w którym jak się okazało siedzieli. Po około 15 minutach przyszła do mnie mówiąc, że chce jej się płakać i czy mogę za nią obsłużyć ten przedział i wagon do końca, a ona mi się jakoś potem zrekompensuje ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Długo nie myśląc ruszyłem w stronę tych ludzi wiedząc, że nie będzie to miłe spotkanie. Jechali w wagonie przedziałowym i w momencie, gdy otworzyłem drzwi by przeprowadzić kontrolę biletów już usłyszałem parę miłych tekstów w moją stronę rzucane przez rozweselone towarzystwo po alkoholu. A to kanar przyszedł ukraść piniądze, a to, że oni woleliby panienkę konduktorkę do przedziału zamiast mnie, bo mogliby się zabawić czy to, że to już nie komuna i to my mamy służyć im, a jak coś nam się nie podoba to cytuję "#!$%@?ć".

Masakra. Postanowiłem od razu się z Panami nie patyczkować i wezwać SOK, niestety jak się okazało najbliższy czynny posterunek w tym dniu był dopiero w Opolu.

Jako, że Panowie byli dość agresywni, a przy okazji odmówili okazania biletów jak i grozili, że jak ich #!$%@?ę to zerwą hamulec nie mogłem udać się na dalszą kontrolę, bo po pierwsze stanowiłoby to zagrożenie dla innych pasażerów, po drugie zerwanie hamulca to kolejne problemy, a po trzecie przez to, że odmawiali pokazania biletów jak i swoich dowodów to nie mogłem pozwolić im się wymknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°). Całą drogę do Opola z Wrocławia przestałem na korytarzu obok informując kierownika na bieżąco o sytuacji. Zachodziła groźba, że wyrwę w moją ukochaną buzię potężny cios, ale z drugiej strony jakby czuły się pasażerki z przedziału obok wiedząc, że taka dzika banda biega sobie swobodnie po pociągu, a konduktor nawiał do siebie?

Grubsza akcja zaczęła się po przyjeździe do Opola, gdzie wkroczył SOK. SOKistów było trzech, Panów było czterech. Nie byli skorzy do opuszczenia pociągu i zaczęła się szarpanina. Oczywiście skończyło się na tym, że nie wysiedli. Zadzwoniliśmy po Policję i dopiero tej udało się Panów - także siłą wyrzucić z pociągu. Na odchodne oczywiście usłyszeliśmy, że jesteśmy je*ymi k*ami i pójdą na nas skargi XD.

Panów spisała i odebrała Policja, wezwania zostały wystawione na ich dane, a gdy Policja pakowała ich do aut na 'do widzenia' rzuciłem im tekstem "życzę Panom przyjemnego pobytu i dobrej dalszej podróży" z czego jestem najbardziej dumny do dziś. My po prawie godzinnym opóźnieniu pojechaliśmy dalej. W porównaniu do tych ludzi to nawet kibice potrafią się zachować i nigdy nie miałem z nimi takich problemów jak z tymi agresywnymi pijakami. No ale cóż, w swoim życiu miałem jedynie dwie takie przykre sytuacje (drugą była, gdzie ktoś próbował mi wymierzyć parę ciosów, ale to opowieść na kolejny wpis).

PS. Bo zapomniałem - pytania w komentarzu i na PW. Następny wpis pod koniec tygodnia z kolejnymi poradami od pracownika dla pasażera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Shishu - No, wpis informacyjny za mną to lecąc serią dziś kolejna dłuższa historia #s...
źródło: comment_xDBcYGdtQCpB9JQ1rMOVJwfn1Hxs9IfH.jpg
  • 72
@Shishu jeździłes kiedyś na regionalnych? Często w nich zdarza się że na końcu pociągu w tym większym pomieszczeniu siedzą, piją piwko i palą papierosy, co o nich sądzisz, zakładając, że nie są agresywni?
@Shishu:
Dlatego właśnie staram się jeździć głównie IC, bo cena odsiewa pomniejsze patologiczne jednostki. Niestety czasami wygodniejsze wnętrze przyciąga te najbardziej zdemoralizowane. No i obsługa jest przyjemna i taktowna (tutaj pochwały należą się konduktorom w Kolejach Mazowieckich i Wielkopolskich). Jeden konduktor z Kolei Mazowieckich nawet zapytał przez radio o której wyjeżdża mój pociąg przesiadkowy (na który i tak nie zdążyłem z powodu wielkiej kolejki przy kasie). Także pozdrawiam, jedyne czego mógłbym
@Shishu: Czy jesteś może takim sporym brunetem Gigachadem z lekką brodą w wieku 25-35 o troche hipsterskim wyglądzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo widziałem kiedyś chyba na Kraków-Wrocław takiego młodego jak na konduktora Pana i pasuje to do Cb xD
"dioda light-emitting diode" <- jak dla mnie brzmi to równie źle co "siła Siła ElektroMotoryczna" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Albo LED albo dioda świecąca, tak się czepiam


@lis6502: jest to trochę czepianie, bo są i diody LED, żarówki LED, żarniki LED, taśmy LED, reflektory LED, czasem precyzja wypowiedzi jest ważniejsza niż logika języka. Są różne diody i różne ledy
@johnkashtan: pierwsza rzecz, to już od ponad 10 lat nie ma służby ochrony kolei tylko straż, choć i tak nazwa jest dziwna i powinna być imo straż kolejowa. Druga sprawa to sokisci od 100 lat posiadają broń z amunicja ostrą ;)
@Shishu: wczoraj na nocy miałem gościa co jechał do brzegu i uparł się, że jego bilet powinien kosztować 10 zł a nie 13. Nie dało się ustalić jego danych więc skończyło się na pomocy policji i wezwaniu do zapłaty. Facet zrobił deal życia zamiast 13 zł, będzie miał 13 + 650.
@RatKing: W Pendolino masz chyba w każdym wagonie takie stoliki, no i w innych pociągach też czasem są, jak kupujesz przez internet to się wtedy pojawia opcja "Miejsce przy stoliku". Dobra opcja jak jedziesz np. z 3 innymi osobami, można se na tych stolikach wtedy np. pograć w jakieś planszówki :P
@Templar: Dwa stoliki na cały wagon. A tu jest o wiele za dużo. Ja bym się wkurzył, gdybym kupił miejsce w bezprzedziałowym i musiał japić się na ryło jakiegoś Janusza.
tak się czepiam


@lis6502: Czepiasz, od kiedy pamiętam słyszałem o diodach LED, Zenera i prostowniczych. Możliwe, że są jeszcze jakieś inne ale jestem tylko amatorem i zalatuje mi tu Elektrodą gdy Ciebie czytam. Chyba że kupujesz dwa LEDY i dwie Zenerki no i dodatkowo cztery prostownicze... diody, ale to tak jakbyś 'bookował holidaya' albo 'wrzucał coś do bina', dla mnie ten sam poziom, wszyscy rozumieją o co chodzi a wyszło jak
@Shishu: > "Moja koleżanka (nie ta z wykopu, żeby to było jasne, ale równie ładna i urocza)"

jeżdżę ostatnio na tej trasie też, ale jako zwykły podróżny i ostatnio na 3806 turę miała taka piękna, młoda czarnulka. Jak ją znasz to możesz jej przekazać, że wpadła w oko jednemu mirkowi też konduktorowi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)