Wpis z mikrobloga

@projektymodo: ładny projekt; ostatnio nabrałem przekonania że taras od pld nie jest najlepszym wyjściem. Słońce latem potrafi dać popalić, chyba że masz instalację klimatyzacji w salonie i planujesz powiesić 2-3 żagle nad tarasem by dało się wysiedzieć w południe, a salon nie robił za piekarnik.
@WOiOwnik: okap już jest wstawiony i przyznam się że nie mam pojęcia jaka jest średnica, ale ogólnie jest z tym problem bo skrapla się woda na rurze od okapu, chyba ktoś zapomniał ocieplić :) ale maja poprawić :)
docelowo ma być pergola ale narazie
@projektymodo: podejrzewam że przepychali rurę na siłę po łapkach i pozrywali izolację gałgany, często to widuję gdy ktoś się śpieszy i robi to na siłę. Tam jest szacht kominowy i wychodzi komin ma dach czy po prostu wyprowadzili rurę przez dach?
@projektymodo: ok, masz stuprocentową pewność że jak robiono izolację dachu rura już była wyprowadzona i izolowano płaszczyznę dachu wraz z rurą? Co tam jest? Papa? Wtedy się robi nadlewkę kilkanaście cm na wystającej rurze, coś w stylu takiego kołnierza wokół z papy. Ciężko mi to opisać. Bo możliwe że gdzieś tam jest nieszczelność a nie wina skroplin z powodu złej termoizolacji samej rury
@WOiOwnik: jest papa, ci od dachu mają to zobaczyć , zdjęcie rury przebijającej dach, problem może być inny bo chyba to pojawia sie przy paleniu w kominku i otwartym palenisku , kiedy zasysane jest powietrze , robi się tam chyba ciąg wsteczny, podobno można wstawić jakąś zapadkę, analizujemy to , bo kapie bez względu czy na zewn popada czy nie, dlatego stawiamy na skropliny, tylko nie znamy jeszcze ich przyczynny ;/
Pobierz projektymodo - @WOiOwnik: jest papa, ci od dachu mają to zobaczyć , zdjęcie rury prze...
źródło: comment_zxAetmUmX5GLEmxeWFh0xXQuODr8r5rL.jpg