Wpis z mikrobloga

Hej ogarnięte Mirki i Węgierki spod znaki HR, doradźcie proszę w obliczeniach dot. wypowiedzenia.

Umowy miałem następujące:
01.11.2016 - próbna, a potem
01.02.2017 - cz. nieokreślony (obecnie trwa)

planują w mojej firmie jakieś roczne lojalki wprowadzać i chciałem ogarnąć okres wypowiedzenia aby nie wkopać się w 3 miesiące.

zgodnie z ostatnimi przepisami z 2016 roku do ogólnego stażu pracy wlicza się także czas na wypowiedzeniu. Czyli aby nie mieć 3 lat stażu i tym samym 3 miesięcy, musiał bym złożyć wypowiedzenie 30.09.2019. Wtedy chyba 1 miesięczny okres kończy swój bieg i umowa wygasa 31.10.2019. Tym samym jest się 1 dzień poniżej progu 3 lat, który to próg zaczyna się 01.11.2019. Chyba....

Niestety kalkulator na Portalukadrowym.pl pokazuje, że aby uniknąć 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia z moją początkową datą zatrudnienia i mieć 1 miesiąc powinienem złożyć wypowiedzenie nie później niż 31.08.2019.
https://www.portalkadrowy.pl/kalkulatory/kalkulator-okresu-wypowiedzenia-16683.html

Czy ktoś ogarnięty może mi wytłumaczyć ewentualny błąd w moim rozumowaniu? Czy może ten kalkulator źle pokazuje?

Dzięki za pomoc! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kadry #korposwiat #korpo #prawo #prawopracy #praca #pracbaza
  • 1
@SpasticInk: ja dla bezpieczeństwa bym złożył tak jak pokazuje kalkulator, co do stażu pracy tam były dziwne wyroki SN a propos jego obliczania, że nie stosuje się art. 112 kc, a więc tak naprawdę w Twojej sytuacji istnieje duże ryzyko, że dzień 31 października jest pierwszym dniem, w którym wchodzisz na 3 letni staż pracy. Przynajmniej moim zdaniem.