Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Sokole-oko: Niewykonanie egzekucji nie oznacza, że Balal wyszedł na wolność. Rodzina ofiary może bowiem decydować wyłącznie w kwestii odwetu zgodnie z obowiązującą w Iranie zasadą qisas, czyli odwetu (polegającej na wyrządzeniu takiej samej lub podobnej krzywdy, jaką sprawca wyrządził ofierze) nie ma jednak wpływu na ewentualną karę więzienia.
  • Odpowiedz
@ColdMary6100: Ale ja nie napisałem, że wyszedł na wolność, tylko że zarządzoną karę mu anulowali. W świecie zachodnim, gdy sąd orzeknie o KŚ, to choćby cała rodzina prosiła, to nie może podważyć wyroku sądu.
  • Odpowiedz
@ColdMary6100 Ta zasada to chyba we wszystkich krajach muzułmańskich, a przynajmniej w tych z prawem sharia. O tej zasadzie opowiadał mi dawno mój dobry kolega z Palestyny. Opowiadał też inne ciekawostki z ichniejszego prawa. Np. że sprawca jakieś krzywdy może zostać skazany na to samo co ofiara. I to bez względu na umyślność czynu. Mówił, że była historia, że szukali lekarza, który uszkodzi rdzeń kręgowy człowiekowi, które spowodował wypadek, w którym
  • Odpowiedz