Wpis z mikrobloga

Jakie są realne minimalne ceny (za m2) nowych mieszkań w Warszawie?

Obecnie mieszkam w Poznaniu i ciekawi mnie potencjalna opłacalność zmiany miejsca zamieszkania, szczególnie, że bardzo mi się Warszawa podoba. W Poznaniu nowe mieszkania zaczynają się od około 6100-6200/m2, oczywiście nie jest tu mowa o centrum, ale też nie ono mnie interesuje, a zwykłe dzielnice mieszkalne.

W internecie większość deweloperów się kryje z cenami, a dzwoniąc przez telefon każdy chce mi wciskać spotkania w biurze sprzedaży.

#warszawa #nieruchomosci #mieszkania
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zxc999: Zależy która dzielnica.
Bemowo, Bielany, Wawer, Ursus to coś 7k z hakiem za m2.
Miasteczko Wilanów, Ochota, Wola, Ursynów, dalszy Mokotów to 8-9k/m2.
Górny Mokotów, Kabaty (sic!), zielony Żoliborz - 10k m2
Śródmieście - ponad 12k+ /m2
Białołęka
  • Odpowiedz
@zxc999: Warszawa jest na tyle duża, że rozstrzał jest spory od 5k do 15k za metr (nie licząc jakichś apartamentów premium itp). Średnia dla Warszawy to teraz właśnie 8k.
  • Odpowiedz
@zxc999: sprawdź na rynekpierwotny.pl , czasami są oferty z cenami, ale aktualnie szykuj się na 8k za zwykłe blokowisko. No i 30-40k za parking podziemny dla samochodu.

Oczywiście sa też dzielnice gdzie 10k to standard.
  • Odpowiedz
Jeśli myślisz o normalnej lokalizacji to licz się z 10k/m2
No chyba że chcesz mieszkać na ursusie albo Białołęce i dojeżdżac 40min do centrum
  • Odpowiedz
@niewidzialna_reka_wolnego_rynku: Pomimo metra, to jest to nadal 12km w linii prostej od centrum. Taką samą odległość masz z Piastowa czy Marek. W takiej samej odległości masz Wawer-Anin. Anin to dzielnica wkomponowana w Mazowiecki Park Krajobrazowy(większy od Lasu Kabackiego). Brak bloków, mnóstwo zieleni i przestrzeni. Za cenę dużego mieszkania na Kabatach można kupić dom z ogrodem w Aninie. Komunikacja? Jest SKMka. Czas dojazdu 25 minut do centrum. Metro jedzie 21 minut
  • Odpowiedz