Wpis z mikrobloga

Piwne Mirko, #chwalesie
Piwo Bezalkoholowe IPA z Miłosławia, które opracowywałem od wczesnej wiosny, wreszcie poszło do butelek. Jestem mega zadowolony, bo czuć że to IPA (na zimno poszło 1,2 kg chmielu / hl) i nie czuć że to bezalko ;)
Dawajcie znać jak spróbujecie, nie powinno być dużego problemu z dostaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#craftbeer #piwo #kierowcy #bezalkoholowe
Pobierz
źródło: comment_RmFTPDIm5DPpATbW6V1BTuHuI8BimQ1P.jpg
  • 127
@fenis bardzo trudny temat w warunkach domowych, powiedziałbym że samo niskoalkoholowe da się zrobić, ale poniżej 0,5% o ile może się da, to ciężko w domu zrobić dobre ;)
@Mack_Lanegan zmian w przepisie Witbiera nie było bardzo dawno. Są tylko dwie opcje:
1) lekkie zmiamy między warkami (w końcu kolendrę wrzuca człowiek, może ktoś się kiedyś lekko pomylił?). Ale tu zmiany nie są duże, 90% partii jest tak podobne do siebie że nawet pijąc jedno obok drugiego ciężko wskazać różnice.
2) pewnie kupiłeś piwo które gdzieś dłużej zalegało na półce, bo świeżo rozlane a takie tuż przed terminem ważności na pewno
@RomeYY jesteś z Trójmiasta, c'nie? To będziesz mógł poszkalować w twarz na grubej premierze w AleBrowar Gdynia( ͡° ͜ʖ ͡°). Pewnie koniec czerwca lub początek lipca.
@marcobolo: terminu miało jeszcze 4 miesiące. Nie wiem ile dajecie na swoje piwa, ale pewnie rok biorąc pod uwagę, że jest dostępne w wielkopowierzchniowych sklepach. Jeżeli tak bardzo traci na jakości nie będac nawet pod sam koniec przydatności to może warto rozważyć skrócenie terminu? Janusz kupi i się zrazi do marki.

@fenis: no mi o Witbiera chodziło. Jak wyżej.
Dawajcie znać jak spróbujecie, nie powinno być dużego problemu z dostaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@marcobolo: będzie w sieciówkach, będzie próbowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) . A akurat by mi się na "już" przydało bo mam zdrowotny urlop od alko i degustuję ostatnio różne bezalkoholowe.
@marcobolo: No i ostatecznie dorwałem w Tesco. Ło paaaanie, Sztosik! 1 na 100 został przejechany walcem i zapominam że coś takiego istniało ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Akcenty smakowe trochę mi przypominają Grodziskie White IPA, to pewnie dzięki tej herbacianej nutce. Powiem szczerze że w życiu nie myślałem, że da się zrobić takie bezalko które rzeczywiście imituje klasyczne piwo. Będę stałym klientem, jutro jadę autem po większą
@marcobolo: Cześć, właśnie spróbowałem bardzo dobre piwo, odmiana dla 1 na 100 dużo lżejsze, orzeźwiejące, ładna zbita piana. Szkoda że tak mało goryczki, czekam na edycje z ibu 110! przepadam za smakiem dobrego gwoździa, dlatego jeśli chodzi o goryczkę wygrywa żytnie 1 na 100. Mam nadzieje, że to wyborne piwerko zawita na stałe w sklepach społem. Świetna robota.