Wpis z mikrobloga

Piwne Mirko, #chwalesie
Piwo Bezalkoholowe IPA z Miłosławia, które opracowywałem od wczesnej wiosny, wreszcie poszło do butelek. Jestem mega zadowolony, bo czuć że to IPA (na zimno poszło 1,2 kg chmielu / hl) i nie czuć że to bezalko ;)
Dawajcie znać jak spróbujecie, nie powinno być dużego problemu z dostaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#craftbeer #piwo #kierowcy #bezalkoholowe
Pobierz
źródło: comment_RmFTPDIm5DPpATbW6V1BTuHuI8BimQ1P.jpg
  • 127
@marcobolo zawsze wolałem białe / pszeniczne, tylko nie kosztowało to cen 3+- i było dobre jak taki miłosław czy właśnie perła (która po prostu jest dobra, nie, że pszeniczna czy coś), a jakieś 5-7 minimum, co za piwo 500ml jest ceną trochę wysoką. Cena <-> jakość ideolo. Chodzi o to, że można go wypić więcej niż dwa i nadal smakuje ( )
@marcobolo: raczej chodziło mi o to, że jak podjadę się napić piwka, bo akurat jestem samochodem ze znajomymi. Dostanę piwo z półki (bo panie bezalkoholu to nie idzie sprzedać) o temp. 20-25 st. xD
Aczkolwiek już planuje poszukiwania i dam znać jak smakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@William_Lawson (nie)stety, ale często "te droższe" piwa to kwestia większej ilości surowca i sporo większej akcyzy, bo są często zwyczajnie mocniejsze (taki Barley Wine czy Porter Bałtycki od nas to już okolice min. 5-6 zł na półce).

Plus wszystkie piwa w stylu IPA, gdzie nie dość że walisz dużo chmielu na aromat to jeszcze to chmiel z USA za kosmiczne pieniądze. Ale czasem efekt końcowy jest genialny i warto raz kiedyś na
@djofullinn dlatego keg do przemyślenia. Bo mam z szybkiego popytania znajomych sprzeczne sygnały. Jedni w knajpie gonią dużo butelki bezalko i chcieliby kega (bo zawsze jest jakiś #przegrywkierowca z kumplami :P), inni mówią że u nich bezalko w życiu na kegu bo by wolno szło a z racji braku alko może je po podpięciu szybciej szlag trafić
@marcobolo lubię jakieś pszeniczniaki droższe, ale raz drogie to jak cholerstwo, kwaśne też często i dwóch takich zmieścić to chyba tylko primatory da radę z tych których pamiętam. Wiadomo im wymyślniejsze składniki, cena też musi wzrosnąć. No nic. Oby się nie zepsuło ( ͡~ ͜ʖ ͡°)