Wpis z mikrobloga

Małe podsumowanie wyników siłowych w perspektywie redukcji

Waga startowa - 88.5 kg
Waga obecna - 72.5 kg

Wyniki siłowe przed redukcją vs dziś dzień (i przybliżone przeliczenie 1 rep max)

Martwy ciąg - 1x192.5 vs 5x165 (+/- 190 kg 1 REP MAX) - teoretycznie spadek 2.5 kg
Przysiad - 1x172.5 kg vs 3x155 (+/- 167.5 kg 1 REP MAX) - teoretycznie spadek 5 kg
Wyciskanie leżąc - 1x110 kg vs 6x87.5 (+/- 102.5 kg 1 REP MAX) - teoretycznie spadek 7.5 kg - ale tu naprawdę u mnie dużo robi psychika na redukcji - zawsze robię bez asekuracji i boję się śmierci xD
OHP - 3x60 kgź vs 3x60 kg - teoretycznie bez zmian (ale po drodze była kontuzja barku)
Penally Row- 1x100 vs 1x100 - teoretycznie bez zmian
Martwy ciąg rumuński - 3x125 vs 3x125 - teoretycznie bez zmian
Podciąganie podchwytem - 8x z 0 kg vs 8x15 kg - cieżko ocenić ale chyba bez zmian biorąc pod uwagę spadek wagi

Podejrzewam, że gdyby peakował trochę wcześniej i nie zrobił overreachu to wyniki by były niemalże identyczne jak przed redukcją - ale obecnie zaczęło się na koniec 4-5 h snu + dużo aktywności pozatreningowej aby pogłębić deficyt - raczej tutaj mamy efekt dyspozycji dnia.

Redukcja pół roku w 6 tygodniowych cyklach treningowych na głównych bojach wave loadingiem

8/7/6/8/7/6
7/6/5/7/6/5
6/5/4/6/5/4
5/4/3/5/4/3

Oczywiście im dalej tym więcej dokładałem objętości a z akcesoriów.

Jeszcze zostało 16 dni redukcji możliwe, ze nawet zbiję do 69.9 kg ʕʔ jednakże już będę trenował na @5-8 RPE i na zasadzie autoregulacji, aby się nie przemęczać i dać opaść kortyzolowi.

Podsumowując zdaje mi się, ze siłę utrzymałem lub zwiększyłem biorąc pod uwagę ubytek masy ciała.

#mikrokoksy #mirkokoksy #dieta #odchudzanie #silownia #chudnijzwykopem #fullborsukworkout
  • 17
  • Odpowiedz
@NooB1980: zawsze maksy mam o wiele większe aniżeli to wychodzi z kalkulatora :P więc to co napisałem jest wersją pesymistyczną - zawsze mam dużo adrenaliny i "motywacji" przy maksach. Wiec podejrzewam że gdybym próbował to wyszło by lepiej niż aktualne - ale po prostu to nie ten moment, abym je testował

@koldinho:

z ocenianiem % BF jest ciężko sprawa. Pewnie te 9-10 % będę miał.
  • Odpowiedz
@Kasahara: jak nie masz kogoś żeby Cię przyasekurował na ławie to nie zakładaj zatrzasków i zrzuć raz talerze kontrolnie, później to już bez spiny podchodzisz do 120% 1RM. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gnesium1: Tak, ale nie dlatego, że mają sens w perspektywie redukcji ale łamałem się na niskiej kaloryce i gdy trochę performance treningowy spadał to jadłem więcej, aby utrzymać treningi na jak najwyzszym poziomie. Obecnie chyba pseudo rebound robię na koniec, bo kalorii jem znacznie więcej niż w najbardziej hardcorowym etapie
  • Odpowiedz