Wpis z mikrobloga

@stulejka-z-przerzutami czy ja wiem jadąc warszawa => Wrocław stałe 180-200 niecałe 12 litrow na setkę jadąc spokojnie 140-160 Warszawa => Gdańsk niecałe 10 litrów nie bardzo mi robi różnicę te 30zl w jedna stronę ))¯_(ツ)_/¯ silnik 2.0 tsi 300 koni
  • Odpowiedz
@laminio: Nie wierzę, że między 150kmh a 190kmh jest tylko 20% różnicy w spalaniu.
Opór aerodynamiczny jest uzależniony od kwadratu prędkości, więc z samej delty wychodzi 60% więcej samego oporu powietrza.
  • Odpowiedz
@hipodrom różnie bywa kolega w 1.8 tsi 180 koni dał radę wykręcić 13.5 litra na trasie do wrocławia ale on jeszcze bardziej grzeje. Nie mam jak Ci tego udowodnić bo mogę ci co najwyżej długo okresowe spalanie pokazać z kompa.
  • Odpowiedz
@hipodrom: Wolę spokojnego i powolnego kierowcę (dopóki nie wyprzedza TIRem szybszym o 1 μm/h) niż narwańca lecącego 200km/h i migającego długimi żeby #!$%@?ć bo Pan jedzie - zresztą zawsze staram im się wtedy dawać po łbie spryskiwaczami xD Szacunek kolego
  • Odpowiedz
@hipodrom: czy to jedyny samochód jaki prowadziłeś? Może po prostu to Mondeo jest tak wyjeżdżone, że odczuwasz 110 tak jak inni 180 km/h? Odpowiedz sobie szczerze, mi nie musisz. Przepisowe 140 km/h na autostradzie nie powinno być wyzwaniem dla zdrowego, sprawnego motorycznie człowieka. Więc albo jeździsz po autostradach mało, masz coś z autem albo oszczędzasz na paliwie.
  • Odpowiedz
@RatKing: nic nie "trzeba". Po prostu mniej jest wyprzedzań, kiedy jedziesz w okolicach prędkości dopuszczalnej na autostradzie, bo tak jeździ większość. A na autostradach większym zagrożeniem jest zmiana pasa niż "pędzenie 140". Jak nie 140 to można przecież 130, większość rozważnych jeździ w zakresie 130-140 km/h i jest git.
  • Odpowiedz
@hipodrom: Jak nie czujesz się komfortowo przy prędkości autostradowej to krajówkami sobie jeźdź i nie tłumacz tego "omujbosze jakim ja jestem bespiecznym kierowcom". Jesteś po prostu zawalidrogą - wymuszasz na innych zmianę pasa (+ generujesz #!$%@?) co powoduje większe zagrożenie niż jak by wszyscy jechali 140.
  • Odpowiedz