Wpis z mikrobloga

jest sens jeździć autostradą z taką prędkością?


@Salvvador: ekonomia. Nie zwalniasz na skrzyżowaniach, wioskach, fotoradarach etc. Nie musisz uważać na każdy krzak po drodze. Jadąc na tempomacie z taką prędkością jak OP potrafiłem mieć średnie spalanie na odcinku 300km (A1) na poziomie 6,3l/100km, gdzie unormowane średnie przy mojej jeździe jest pomiędzy 8,5 a 9l (citroen 1.6 benzyna).
  • Odpowiedz
@hipodrom: no ja mam taki sam, nie chce za bardzo schodzić z obrotami bo dwumasa dostaje po dupie ;) Skrzynia spoko tylko imho awaryjna, też ci ciężko wchodzi 1-2 bieg? btw, ty masz te wersje 2.0 115 HP?
  • Odpowiedz
@RelaeVEVO: ja czuję, że dwumasa dostaje po dupie jak wrzucam szóstkę przy ~80kmh, więc wrzucam koło 90-100kmh. Skrzynia awaryjna? Póki co działa... ale faktycznie, pierwszy bieg mi czasem nie wchodzi, więc w mieście jak jestem 1. na światłach to wrzucam jedynkę i stoję na sprzęgle, żeby ludzi nie denerowwać. coś ci się dzieje więcej ze skrzynią?

To jest oryginalnie 2.0 140HP, ale przestawioną ma mapę na 163HP - obroty oczywiście
  • Odpowiedz
@hipodrom ekonomia jazdy w znikomym stopniu zależy od masy pojazdu, o ile nie hamuje ani nie przyspiesza się zbyt często, główną rolę grają opory powietrza, które zależą od aerodynamiki pojazdu.
  • Odpowiedz
@hipodrom: objawy są takie że na zimnym oleju mega ciężko wchodzi 1-2 bieg, jak jest ciepło to ok ale i tak czuć opór. Jade w tym miechu na diagnostyke, zobaczymy co powiedzą. Na forach jak to na forach, jedni piszą że olej w skrzyni do wymiany, inni sugerują wyregulować wodziki, jeszcze inni że skrzynia na śmietnik, generalnie dużo ludzi sie na to skarżyło.
  • Odpowiedz
A pedałom w bmw i Vectrach jadących 180 #!$%@? w dupę


@account_deleted: czuję ból dupy o samochód, a nie samą prędkość xD mentalna cebula

ekonomia. Nie zwalniasz na skrzyżowaniach, wioskach, fotoradarach etc. Nie musisz uważać na każdy krzak po drodze.


@maciekawski: Na autostradzie? XD Niezły z Ciebie ekonomista.
  • Odpowiedz
to nie jest bezpieczna prędkość. Wymuszasz hamowanie innych samochodów oraz wzbudzasz agresję na drodze. Dodatkowo jak kogoś wyhamujesz to jak skończy przeklinać na Ciebie to będzie jechał szybciej aby nadrobić stracony czas.


@Crazy_summer: Jasne, on odpowiada za zachowanie innych na drodze... To jest bez wątpienia bezpieczna prędkość.
  • Odpowiedz