Wpis z mikrobloga

#ofiarywiary to mój nowy tag autorski (wpis co dwa lata regularnie) na którym przedstawię wam ludzi skazanych przez społeczeństwo za swoja wiarę. Pisząc "wiary" mam na myśli oczywiście podobnie jak na tagu #naukowcywiary jedyną prawdziwą w Jezusa Chrystusa Syna Jedynego Prawdziwego Po Prawicy Ojca (zaraz obok Korwina) Siedzącego, więc nie będzie tu spamu islamistach.
#bekazkatoli #gimboateizm
lakukaracza_ - #ofiarywiary to mój nowy tag autorski (wpis co dwa lata regularnie) na...

źródło: comment_xDQhU0NwzwUnCZfGcc1KeLvCss9hIejE.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
gość pewnie miał schizofrenię.


@Acetylocholina: Nie obrażaj moich uczuć religijnych gimboateistko. Niby jak Abraham chciał zabić syna to też te głosy były schizofrenią spowodowane? W Biblii piszę wprost, że bóg gadał do Abrahama, a teraz chcecie mi wmówić, że to kłamstwo a on po prostu był chory? Upadek cywilizacji już jest pewny z takim waszym podejściem.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: what. w psychiatryku jest mnostwo osób, które dostają psychoz, manii i innych na tle religijnych, więc nie musisz dopisywać do tego historii. Niektórzy myślą, że stają się drugim wcieleniem maryji, inni, że bóg każe im ratować świat, a innym każe zabić rodziców. Większość z nich nie zna praktycznie biblii. Sama jestem ateistką, ale ty masz jakąś obsesję na punkcie wiary katolickiej.
  • Odpowiedz
że bóg każe im ratować świat, a innym każe zabić rodziców.


@Acetylocholina: No i kto dał prawo im zakazywać wykonywania poleceń Najwyższego? Osądzeni byliby po śmierci, kim my jesteśmy by to robić za Boga? Niezbadane są ścieżki Pana i może miał wymordować rodzinę w jakimś ważnym celu?
  • Odpowiedz
4. Czcij Ojca swego i Matkę swoją

5. Nie zabijaj


Nie był Katolikiem. Ktoś kto wierzy powinien znać 10 Przykazań Bożych i się do nich stosować, nie sądzisz?
  • Odpowiedz
@sqrwielek: Gdy Bóg przejmuje nad Tobą kontrolę to już jesteś tylko jego orężem. Jeżeli Bóg chce zabijać to zdaniem pisma musimy mu pozwolić. Nie znamy w końcu jego intencji bo jest niepoznawalny.

1 Księga Samuela 18:10-11

A oto nazajutrz duch, zesłany przez Boga, opanował Saula, który popadł w szał wewnątrz swojego domu. Dawid tymczasem grał na cytrze, tak jak każdego dnia. Saul trzymał w ręku dzidę. I rzucił Saul dzidą, bo
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Duch zesłany przez Boga... Nie wiem czy wiesz, ale demony to upadłe anioły i Bóg też ma nad nimi władzę, także bez jego zgody żadne demony nie mogą panoszyć się na Ziemi.

Gdy Bóg przejmuje nad Tobą kontrolę to już jesteś tylko jego orężem. Jeżeli Bóg chce zabijać to zdaniem pisma

musimy mu pozwolić. Nie znamy w końcu jego intencji bo jest niepoznawalny.


Przejmowanie nad kimś kontroli to domena złych
  • Odpowiedz
w psychiatryku jest mnostwo osób, które dostają psychoz, manii i innych na tle religijnych, więc nie musisz dopisywać do tego historii


@Acetylocholina: 2k lat temu też był taki jeden, wydawało mu się, że jest synem boga. W końcu go zabili i wydawałoby się, że sprawa załatwiona. Niestety ktoś postanowił dopisać do tego historię i dziś żyjemy w katotalibanie :(
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ ten przykład to trochę słaby, mam wrażenie ze jak glos w głowie boga kazał mu zabić rodziców to nawet jakby "bóg" mu nie kazał zabic to pewnie cos innego ale i tak szanuje zw fajny tag
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: pier#lisz jak zwykle:) bóg mu nie mógł nic kazać bo to postać z żydowskiego folkloru. Po prostu gość jest chory psychicznie. Z katolicyzmem to miałoby coś wspólnego jakby jakich głąb powiedział, że gościa szatan opętał.
  • Odpowiedz
@Acetylocholina

tylko po co mieszasz w to chorych psychicznie. gość pewnie miał schizofrenię.

Co ten larobaka_ to ja nie wiem. Nawet dziecko wie, że jak przyjdzie do kogoś Jezus lub Maryja i każą się modlić/stawiać kaplicę/ratować świat to jest objawienie i zostaje się błogosławionym. Kiedy Bóg każe zabić rodziców to jest schizofrenia. Chorobę psychiczną od Bożych objawień rozróżnia się za pomocą treści przekazanych przez głos w głowie.
  • Odpowiedz