Wpis z mikrobloga

Planuję przejść sobie na Linuxa, tak na próbę. Jednak zastanawiam się jak ze sterownikami. Do #thinkpad na pewno są, bo sporo osób używa tego systemu. Obawy mam co do drukarki. Korzysta ktoś z #brother DCP-J105? Będzie działać bez problemu tak jak na Windowsie?
Jeszcze pytanie czysto do użytkowników Thinkpadów. Jest odpowiednik na TPFanControl?
Jak wygląda granie na Linuxie? Słyszałem coś o Wine, PlayOnLinux? Daje radę? Na Thinkpadzie raczej coś mocniejszego niż GTA SA nie odpalam.
#kiciochpyta #komputery #pcmasterrace #linux #ubuntu #wine #playonlinux
  • 12
@Baero: Korzystam z Minta na L412 z Radeonem, nie wiem czy to info cię ratuje ale Brother HL-2130 śmiga.
Co chodzi o granie to jest normalnie steam, i z tego gierki instaluję, albo z paczek .flatpak zasysam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przez PlayOnLinux grałem tylko WoW, też nie było żadnych problemów.
@Baero: co do drukarki to łączyłem brothera przez wi-fi i na archu to była męczarnia, ale na Manjaro i innych ,,łatwych" dystrybucjach wystarczyło tylko wyszukać dostępne drukarki przez ustawienia systemowe. Na ubuntu (specjalnie z małej) wykryło samo i zaistalowało sterowniki bez pytania i wszystko działało.
@Baero: PlayOnLinux od tamtego roku jest upośledzony jak chcesz zainstalować gry które nie są przeportowane na Linuksa to spróbuj Lutris.

Z drukarkami od Brother na Linuksie chyba nie powinno być problemu.
o #thinkpad na pewno są, bo sporo osób używa tego systemu. Obawy mam co do drukarki. Ko


@Baero: Jak chcesz linuxa, lepiej dobierać drukarki obsługujące linuxa. Jest sporo gier pod Linuxa, wiele z nich pewnie jest na Windows, bo to przeważnie otwarte oprogramowanie i wcześniej czy później jest przenoszone na Windowsa w drugą stronę pozostaje program Wine pod linux, masz w necie spis gier które obsługuje.