Wpis z mikrobloga

@Lifelike: trochę nie rozumiem, że sosna Metuzalem jest najstarszym NAZWANYM drzewem iglastym. Są dłużej żyjące drzewa, ale są nienazwane. Ciekawe od czego to zależy i kto wymyśla nazwę.
  • Odpowiedz
I co sie stanie jak ten na przykład cis będzie miał 1999 lat i 355 dni? Następnego dnia się złamie, wyschnie czy co
  • Odpowiedz
@Noct: Oho chyba ktoś tu się wczoraj urodził. To są maksymalne wartości. Człowiek w tym zestawieniu miałby jakieś 110-115 lat, czyli że jednostkom się udaje reszta nie ma szans.
  • Odpowiedz
@Noct: Ok to pomyśl co robi człowiek jak ma 115 lat i jeden dzień? Do 115 wszystko jest ok a następnego dnia cyk śmieciarka? No nie, organizmy się zużywają i po prostu w pewnym momencie nastepuje nie wydolności i organizm nie jest w stanie dalej utrzymać podstawowych funkcji życiowych, czasem następuje to szybciej, czasem wolniej. Lata w tabelce też nie są dokładne co do dnia, są orientacyjne. O tych drzewach
  • Odpowiedz
@Lifelike: Na pewno to maksymalny wiek a nie jakiś średni? Za oknem widzę teraz śliwkę która ma na pewno ponad 25 lat (jestem po 30, a jako 3-4 letni gówniak już jadłem jej owoce), i na moje oko to ona raczej planuje owocować a nie usychać.
  • Odpowiedz
Co do tematu ekologii to mógłbym ci wiele powiedzieć na temat tych ludzi, których ty nazywasz "ekooszołomami", ale wiem, że ty i tak swojego zdania nie zmienisz


@aaadam91: Napiszesz dla mnie? Interesuję na swój sposób przyrodą, lasami, ale nie orientuję się kto ma rację w tych eko-przepychankach. Chętnie dowiem się, co Ty o tym sądzisz.
  • Odpowiedz