Wpis z mikrobloga

Mirki, mam #!$%@? - czy to normalne, że mając w nocy ciśnienie rzędu 150/90 człowiek czuje się tak, jakby miał się zaraz przekręcić (makabryczny ból głowy, kłucie w klacie)? Do drugiej nie mogłem zasnąć wcale :/
Leczę się na nadciśnienie (po tym jak raz trafiłem na pogotowie z 170/110), ale wczoraj leki chyba coś nie zabanglały do końca.
#choroby #medycyna #nadcisnienie #pomocy #niewiemjakiegouzyctagu
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ever_Ns: ja obskoczyłem wszystkich z swojego miasta i to jest ten szybszy termin.
Wystarczy mi to, że będę jechał 100km na rezonans po to by czekać dwa miesiące, a nie 5 XD'''
  • Odpowiedz
@ja-jasiek: mam ojca co choruje na nadciśnienie wylądował 2miesiące temu z ciśnieniem 240/120 w szpitalu. Ale nie brał tabletek. Musisz iść do lekarza i niech Ci zmieni leki bo organizm sie przyzwyczaja i co jakis czas trzeba zmieniać.
  • Odpowiedz
@TheKaFel: podeślę zaraz privem to wszystko, bo będzie link do arkusza Google.
@jos: w styczniu pierwszy incydent, leki biorę od marca, bo pracowałem u Janusza bez żadnej umowy, przez co było licho z dostępem do lekarza.
  • Odpowiedz
  • 1
@ja-jasiek pytam sie bo miałem identyczne objawy, chodziłem do lekarza, badania, ekg. A powód był zabawny - kompletne #!$%@? się z elektrolitów. Zła dieta, miliardy ton kofeiny i tak się skończyło. Zaczałem jeść magnez, potas i przeszło.
  • Odpowiedz
@ja-jasiek: z czasem rośnie tolerancja organizmu na przyjmowane leki, przy nadciśnieniu, nie dość że to do końca życia, to jeszcze trzeba po jakimś czasie modyfikować dawkę/zmienić lek.

Ból głowy może być jednym z sygnałów, że przyjmowana dawka jest za niska. Lekarz prawdopodobnie zwiększy dawkę, to zresztą i tak dobiera się 'na czuja', dla mnie pierwsza była za wysoka i przeszłam na połowę. Ale warto co jakiś czas kontrolować ciśnienie a
  • Odpowiedz
@jos: ja podejrzewam stres, mam #!$%@?ą pracę. Ale od kiedy się dowiedziałem, to kawa poszła na bok, piję dużo wody, unikam soli - ogólnie staram się jak mogę "być fit" jak się to teraz ładnie mówi.
Teraz nawet zacząłem miesiąc bez mięsa, by zobaczyć jak to będzie. Chcę cholesterol obniżyć, bo mam na granicy normy wynik.
@krystal_Tri_tapik: ja mierzę po kilka razy dziennie, od kiedy choruje na nadciśnienie,
  • Odpowiedz
@jos: trochę odkupuje, ale mam pytanie - po morfologii również wyszły u mnie braki w elektolitach (potas 3.25) przez co ciśnienie mi delikatnie skacze do góry tak samo z pulsem. Dziś mam wizytę z wynikami u kardiologa, ale chce zapytać jeszcze Ciebie co dokładniej Ci przypisał lekarz o ile pamiętasz i jak nadrabiałeś braki elektrolitów?
  • Odpowiedz
@jos: dziękuje Mirku za odpowiedzi i Twój post. Zaczyna mi się to układać w końcu w jedną całość, bo także nagle mi się pojawiło i również prowadziłem taką samą dietę. Cukier, cholesterol w normie a ciśnienie i tętno wyższe.
  • Odpowiedz