Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_: Czasem mam wrazenie, ze katolicy sa pozbawieni empatii i moralnosci... a proteza tego jest wlasie spis uczynkow grzesznych... Jak to funkcjonuje w prawdziwym zyciu? Mniej wiecej tak jak nieruchoma, plastikowa proteza reki...
  • Odpowiedz
@filozof900: To dużo pisania o wpływie wiary na prawodawstwo w Polsce i moje i mojej rodziny życie. Kalifaty i takie tam. Cenzury, zakazy krytyki, temat nie posiadania uczuć ateistycznych, świeckości państwa, podejście do kobiet, klauzul sumienia, historii kościoła, edukacji, reprodukcji i wiele innych powodów.
  • Odpowiedz
@msichal: Chyba drugi policzek się nadstawia. Coś z dzieciństwa mi świta z salki katechetycznej, ale może coś zmienili.


Następny komentarz świadczący o tym, że nie znasz religii katolickiej a jedynie starasz się ja przedstawić w negatywnym świetle ))¯_(ツ)_/¯. Ale takie prostactwo jest typowe dla wykopkow i antyteistow, to spoko, nie mam ci tego za złe.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ widzisz, bo aby być przykładnym katolikiem nie potrzeba za grosz empatii, za moralność wystarczy strach przed bozią i magiczne rytuały, to rodzi takie kwiatki jak ten. Dla niego nie ma znaczenia to że uderzył żonę, ważne czy to grzech czy nie xd
  • Odpowiedz