Wpis z mikrobloga

Ponieważ wpis jest w gorących i cały czas plusowany to chciałbym uświadomić ludziom, którzy nie czytają komentarzy co tak naprawdę się wydarzyło:

0.3. Posiadaj pracowników w firmie.
0.6. Pracownicy Ci zaczynają pracować w firmie outsourcingowej X
1. Korzystaj z firmy outsourcingowej o nazwie X
1.5 Płacisz mniej niż ich wcześniejsze zatrudnianie
2. Płać im co miesiąc
3. Firma x nie odprowadza należnych składek za swoich pracowników przez 3 lata
4. US i ZUS "nagle odkrywa" że hajs się nie zgadza
5. Firma x znika
5.5. Coś co powinno być wykryte po miesiącu zostało wykryte po paru latach,
6. Fiskus przychodzi do ciebie i pyta gdzie jest hajs
7. skąd mam #!$%@? wiedzieć, to wy jesteści zusem nie ja
8. uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
oooooooooooooooooooooooo
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
ooooooooooooooooooooooo
mamy to w dupie, dawaj hajs z odsetkami albo blokujemy ci konto"
10. Idziesz do PiPu
11. Spoko ziomek PiP mówi, że wszystko było ok i to nie Twoi pracownicy
12. ZUS: "#!$%@? mam na PIP, gdzie mój hajs?"
13. Idziesz szukać sprawiedliwości w sądzie
14. Sąd: " z kogo łatwiej ściągnąć kasę? z ciebie leszczu! dawaj hajs"
15. sądź się kilka lat
16. cdn
17. Dziw się, że kombinowanie z prawem nie wyszło tym razem na dobre. Obwniaj partie rządzące w przeszłości jak i teraźniejszości

Tutaj wklejam link do oryginalnego wątku jakby ktoś chciał podyskutować lub zapoznać się z komentarzami

#biznes #polska #dzikikraj #zlodzieje #europejskitrybunalsprawiedliwoscinadchodzi #ciekawostki #prawo #reeeeee #firma #podatki#biznes #polska #dzikikraj #zlodzieje #europejskitrybunalsprawiedliwoscinadchodzi #ciekawostki #prawo #reeeeee #firma #podatki
  • 23
@svr_ Naprawdę uwazasz, ze to wina firmy outsourcinglwej, ze siłą przejeła pracowników OPa, później siłą zmusiła go do zawarcia kontraktu z swoją firmą i siłą zmusiła go do plącenia mniej niż wcześniej tym pracownikom?

I firma której siłą lub manipulacją zabrano pracowników nie osiągneła na tym procederze zysków?
Naprawdę uwazasz, ze to wina firmy outsourcinglwej


@skk1993: a czyja? i nadal nie odpowiedziałeś na pytanie, czy to normalne odpowiadać za czyjeś wałki?

Czy kupując coś w sklepie jesteś odpowiedzialny za jego nieprawidłowości?
@svr_ Nie odpowiedziałem, bo myslalem, ze po tak zadanym pytaniu z mojej strony zrozumiesz, ze to nie czyjeś wałki to "ich" wałki. Zarówno firmy outsourcingowej jak ich firny ktora oddaje pracowników, a później ich zatrudnia z nizszym kosztem.

I nie kupując w sklepie nie jestem odowiedzialny za jego nieprawidłowości ALE, jesli kupię coś za mniej niż jest warte od podejrzanego sprzedawcy, to jestem ganiany do sądu, ktory to nastepnie stwierdza czy o
@skk1993: Chodź oczywiście zgadzam się z Tobą, to w dobrym tonie było by jednak zawołać OP tamtego postu, tak pro forma, w ramach dżentelmeńskich zasad.

Wydaje mi się, że OP ma problem nie tyle ze swoją winą, co z brakiem winy podmiotów "większych", przez co czuje się niesprawiedliwie. Takie tłumaczenie przedszkolaka:

"A on przeklną bardziej, a nie dostanie kary?"
@musztym Post kasuję, spróbuj pisać bez obrażania Twojego rozmówcy.

Nie twierdzę, ze urzędnicy nie są niczemu winni, tak jak napisałem w punkcie 5.5 to powinno być wykryte po miesiącu, a nie po latach.

Ale oni nie są winni temu, ze to w ogole się odbyło decyzję o zwolnieniu pracowników, a następnie ich zatrudnieniu przez firmę outsourcingową podjałeś TY i firma outsourcingowa.

@Tomek1902 Właśnie dlatego go nie wołałem, Mirek nie potrafi wypowiadać się
Podejrzane źródło - jest ( firma oferuje Ci zysk na pracownikach na Twoich pracownikach)


@skk1993: czy jak Media Markt robi promocję 'bez VAT' to jest to podejrzane?


Mniejsza warość - jest (płacisz mniej za to samo co poprzednio)


czy jak Media Markt robi w ogóle promocję to jest to podejrzane?

Czy w ogóle powinno mnie interesować dlaczego Media Markt robi promocję?

Skoro nasze kochane państwo zarejestrowało taką firmę to dlaczego mam
@svr_ Już napisałem, ze nie jest to kupno przedmiotów nie jest sytuacją analogiczną i napisałem co by to było według Twojej logiki. (Choć trzeba zauważyć, ze prawo nie zawsze działa logicznie i to na jego podstawie powinniśmy opierać argumenty, a nie na logice)

Jak odniesiesz się do tego to chętnie dalej podyskutuję, ale to już jutro bo idę spać.
@Tomek1902

Według mnie nazywanie kogoś "śurkiem" w pierwszym zdaniu nie przystoi i czuję się obrażany.

Mogłem post zglosić moderacji i zostalby skasowany przez nich oraz otrzymał za to odpowiednią karę, ale wolałem zachować się po dżentelmeńsku jak to ująłeś i po prostu skasować post, nie wyciągając z tego dalszych konsekwencji.

Ps: jak post wyżej według Ciebie jest na poziomie to ja chyba, rzeczywiście jestem przewrażliwiony
@skk1993: to może inaczej.

Chodź porównanie zwalniania pracowników i ich zatrudniania ponownie przez firmę outsourcingową nijak ma się prawnie do kupowania czegoś to wytłumaczyłem Ci Twoją logiką jak by to działalo.


Powiedz mi czy wg. ciebie OP kogoś zatrudnia czy kupuje od firmy X usługę?
@svr_

No według prawa (jak i logiki) zatrudnia bo nie doszło do faktycznego przejęcia pracownikow. (W oryginalnym wpisie masz linki wyjaśniające taką sytuację)

Naprawdę idę już spać, ale nie zapomnę i obiecuję, ze jutro mozemy dalej podyskutować, bo ilość literowek jakie robie jest przerażająca.
@musztym: to może zacznij czytać również swoje posty:

13. Idziesz szukać sprawiedliwości w sądzie


Skoro szukasz sprawiedliwości to chyba czujesz się niesprawiedliwie?
Dobranoc idę spać, Ty dalej frustruj się w necie.