Wpis z mikrobloga

Do wszystkich tych, którym procesja, aż tak bardzo przeszkadza. Nie podoba się, spoko, nikt Ci nie każe brać w tym udział, patrzeć na to czy cokolwiek mieć z tym wspólnego.
Potraktuj to jak zwykły "miejski hałas". Żyjemy obok siebie i czasem trzeba tolerować takie akcje. A jak nie domek w Bieszczadach i cisza i spokój.
Widzisz, u mnie też jest procesja, ale nie krzyczę "katole do kościoła" i nie robię wielkiego oburzenia i nie nabijam się, bo ja jestem lepszy, bo nie wierzę, hahaha durrr durrr katole idioci.
Traktuję to na równi
-z ogromem hałasu pod balkonem, gdy jest dzień dziecka - "Nikt wtedy nie krzyczy. dzieciaki na plac zabaw" A ja jestem lepszy, bo nie jestem dzieciakiem.
-gdy jest jakiś maraton, przejazd motocyklistów, marsz gejów czy inne głośne zgromadzenie.

Próba pokazania się jako wielcy lepsi ateisci jest żałosna, bo wątpię, że te 20 minut hałasu aż tak strasznie komuś przeszkadza.
#bekazpodludzi #bekazlewactwa #religia #kosciol #bekazkatoli
  • 29
@mango2018: Ja takie zachowania trochę porównuje do takich stękających starych dziadków, którym przeszkadza, że dzieciaki wyszły sobie pograć w piłkę przed blok i trochę hałasują. Jeszcze rozumiem, jakby oni nie wiem, do domu wchodzili, czy coś, ale idą sobie i tyle. U mnie też przechodzili, pośpiewali 5 minut i po kłopocie, ludzie naprawdę za bardzo przejmują się pierdołami ;d
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@BrittaAndersson: @mango2018: proszę bardzo

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.


Mt 6;5-6
@mango2018 Do wszystkich tych, którym marsz równości aż tak bardzo przeszkadza. Nie podoba się, spoko, nikt Ci nie każe brać w tym udział, patrzeć na to czy cokolwiek mieć z tym wspólnego. Potraktuj to jak zwykły "miejski hałas"

FTFY
@mango2018 ale wyobraź sobie że ja żadnej z wymienionych przez ciebie rzeczy nie #!$%@?. Żyje sobie w tym swoim #!$%@? spokoju i nie dre ryja po nocy, nie #!$%@? ludzi swoją muzyką ani śpiewaniem, nie pałuje motocykla do odciny pod blokiem o 6 albo 23 i tak dalej, więc jakoś słabo mi się widzi żeby ktoś mnie #!$%@? swoim czymś. I mimo tego że ja nie zareaguje na to co oni #!$%@?,
@BoTTega Ewangelia świętego Mateusza:

Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. 

5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki,
@whiteglove "Modlitwa w miejscach publicznych w czasach Jezusa była ważnym przejawem życia religijnego. Podobnie jak czynią to wyznawcy Mahometa, Żydzi również mieli zwyczaj modlić się na ulicy. Jezus nie krytykuje tego zwyczaju. Sam często modli się w miejscach publicznych. Podważa jedynie motywy, dla których faryzeusze się modlą: Oni lubią w Synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Modlitwa na rogach ulic dawała im możliwość pokazania się