Wpis z mikrobloga

@victordeleco2: To nie logiczny i racjonalny sposob, ale z miejsca ustawiajacy go w linii obronnej pisu. Jak rozumiem, twierdzenie ze manipulacja to nie manipulacja i bronienie jednego z najgorszych rzadow to postawa godna nasladowania? Fakty sa takie: tv podaje informacje o wiadomych cenach paliwa. Instytucja, ktora przezera grube miliony publicznych pieniedzy postanawia podzielic sie takim faktem calkiem z dupy. To moze zlikwidujmy to w cholere? To samo, tyle ze lepiej
  • Odpowiedz
@stjimmy: No - na obniżenie a nie na podwyżki. Świetnie że doszliśmy do tego momentu. Rząd może realnie obniżyć oczywiście ale też nie do końca bo sam Tusk podwyższał akcyzę bo mu niby UE kazała. Także wypadałoby zajrzeć do unijnego prawa. To teraz pytanie za 10 punktów - czy rząd doprowadził do tych podwyżek czy nie? Jeśli nie to czemu bawisz się kłamstwa i plusujesz gościa która stwierdza że specjalnie
  • Odpowiedz
Przecież rząd może realnie doprowadzić do obniżki ceny paliw, czemu tego nie robi ?


@stjimmy:

hehe, wypokowi populiści, wściekli na 500+... Może dlatego, że budżet nie jest z gumy i robienie takich trików w środku roku to idiotyzm pod publiczkę, który kosztowałby nas dodatkowe zadłużenie państwa? Nie wiem, może dlatego tego nie robią, choć wiem, że ty masz lepsze wytłumaczenie:

Brzmi ono: BO PIS JEST ZŁY I WSZYSTKO CO ROBIĄ
  • Odpowiedz
Świetnie że doszliśmy do tego momentu.


@ediz4: cały czas o tym pisze, wystarczy nie kraść to pieniądze się znajdą > bo sam Tusk podwyższał akcyzę bo mu niby UE kazała.

@
  • Odpowiedz
Nigdzie nie gloryfikowalem niesiolowskiego, po co o nim wspominasz? Moze myslisz, jak wiekszosc pisowcow, ze slowo zlego powiedziec na partie to juz atak na polske i jestem za po?


@Dolanthesniffer: Gadałeś że PIS podzielił naród bleble ble oczywiście mając całkowitą amnezję co się działo wcześniej Zabójstwo Rosiaka - mówi to tobie coś? A łatkę PiS sam mi dopiero przypiąłeś więc wygląda na to że jesteś hipokrytą.
  • Odpowiedz
BO PIS JEST ZŁY I WSZYSTKO CO ROBIĄ JEST Z NATURY ZŁE I NALEŻY TO KRYTYKOWAĆ.


@Paul_Proteus: Wymaganie od PiSu aby spełniał swoje górnolotne zapowiedzi oczywiście też jest złe xD I odwracanie ich własnej retoryki przeciwko nim, aby walczyć przynajmniej na równych zasadach - jak wiadomo też jest złe.
  • Odpowiedz
@stjimmy: Bzdura?
https://www.forbes.pl/finanse/podwyzka-akcyzy-na-papierosy-i-olej-napedowy-od-2012-roku/d1chlh4

Podwyżkę podatku akcyzowego zakładają zmiany w projekcie ustawy okołobudżetowej, przyjęte przez Ministerstwo Finansów. Resort uzasadnia je koniecznością spełnienia wymogów określonych prawem europejskim. Podwyżka akcyzy na paliwo związana jest z dostosowaniem polskiej stawki tego podatku do minimów unijnych (330 euro na 1000 litrów oleju napędowego) i wynika z osłabienia polskiej waluty. Obowiązujący w 2011 r. kurs EUR/PLN, który służy do wyliczenia stawki akcyzy, wyniósł 3,97, podczas gdy w
  • Odpowiedz
Dlaczego wy to sobie robicie? Porównaj sobie oszczędności z ewentualnej likwidacji gabinetów z kosztami obniżenia ceny paliwa o 50gr... czy ty w ogóle używasz głowy?


@Paul_Proteus:

Zaproponował, by środki na realizację tej propozycji pochodziły z pieniędzy zaoszczędzonych na likwidacji gabinetów politycznych. Jak ocenił, gabinety polityczne służą bowiem jedynie "zatrudnianiu znajomych i krewnych


miej pretensje do Jarosława Kaczyńskiego i jego wyliczeń i twierdzeń a nie do mnie.
  • Odpowiedz
Ale stanowi jego największą cześć. To jak było tak czy nie? Dopiero napisałeś że to bzdura?


@ediz4: to PiS tak twierdzi, a nie ja - że akcyzę można obniżyć i pieniądze się znajdą -> miej pretensje do nich a nie do mnie
  • Odpowiedz
że akcyzę można obniżyć i pieniądze się znajdą


@stjimmy: A sam chciał #!$%@?ć jeszcze dodatkową opłatę emisyjną, bo paliwo było za tanie XD Pewnie nie wprowadzą, bo już są pewnie zadowoleni z odpowiednio wysokiej akcyzy i podatku, bo to procentowo się nalicza. I odtrąbią jeszcze przy tym wielki sukces że ŁASKAWA PARTIA DARUJE ROBAKOM OPŁATĘ.
  • Odpowiedz