Wpis z mikrobloga

Mircy

Może ktoś mi podpowie czy to dobra wycena kosztów notariusza przy umowie przeniesienia własności mieszkania w #krakow :
(taką dostałem propozycję od notariusza, z którym podpisywałem umowę deweloperską - tylko się zastanawiam, bo deweloper sobie w umowie wpisał, że wyznaczy notariusza do umowy przeniesienia własności - wiem, że i tak nie ma to mocy prawnej i wybieram go ja, tylko jak się okaże, że cena jest "rynkowa" to się nie będę szarpał, chyba, że jednak chcą nas "ogolić")

Taksa od UPW lokalu – 850 zł
Taksa od hipoteki – 200 zł
Vat – 241,50 zł
Opłata za wniosek do Sądu – 246 zł -> 123 po "obniżce"
Opłata sądowa – 60 zł (zał. Księgi), 2 x 200 zł (wpis własności i hipoteki), 150 zł (wpis quoad usum), 75 zł (wykreślenie roszczenia z um. Dew.) = 685zł + 19zł podatek PCC
Wypisy aktu – 516 zł -> 369 po "obniżce"
Odpisy dokumentów (zaśw. o samodzielności i Państwa
zaświadczenia/zaświadczeń z Banku) - 7,38 zł/1 strona = 14,76 zł lub 22,14 zł.

Razem ~2500zł uwzględniając promocję, którą dostałem na start, jak zacząłem pytać o szczegółową wycenę
Cena mieszkania: 319 tys. zł

Dzięki!

#krakow #notariusz #notariusze #deweloper #mieszkanie #kredyt
  • 2
  • Odpowiedz
nie no naprawdę taksa z hipoteką 1050 zł, jeszcze Ci zszedł z wniosku wieczystoksięgowego połowę i wypisy po dziesięć stron xD
Weź już nie się nie targuj, on też z czegoś musi żyć, a znając życie to poświęcił kilka dobrych dni na sporządzenie projektu aktu, a z tego co widzę to bierze za to psie pieniądze :)
  • Odpowiedz