Wpis z mikrobloga

Jako, że ostatnie wyzwanie 30 dni medytacji udało się bardzo dobrze (prawie rok temu, od tamtego czasu medytuję przynajmniej raz w tygodniu), chciałbym odświeżyć ten challenge wprowadzając jedną modyfikację. Poprzednio medytowałem metodą Vipassana.
Teraz skupię się na Medytacji Transcendentalnej. A więc 30 dni Medytacji Transcendentalnej. Minimum 20 minut dziennie. Będę dodawał codziennie wpis pod tagiem #30dnimedytacjitranscendentalnej i #duchovnymedytuje

Czym jest Medytacja Transcendentalna?

W ogromnym skrócie:
1. Wybieramy sobie słowo/mantrę
2. Powtarzamy je cały czas w myśli przez 15-20 minut. Oczywiście możemy dłużej
3. Gdy występują inne myśli to nakładamy nasze słowo na nie i nie przejmujemy się tym. To normalne, że myśli występują. Po prostu powracajmy do naszego słowa
4. I to w sumie tyle. Profit!

Pozwolę sobie wkleić filmik który @well_being: mi pokazał. Facet opowiada o TM (będę tak pisał skrótowo o Medytacji Transcendentalnej) w bardzo prostych słowach.

Zachęcam do zadawania pytań i także do pisania rad lub przemyśleń. Jestem nowy w temacie i także szukam nowej wiedzy.

1/30

Dzisiaj powtarzałem sobie moją mantrę bez względu na rytm oddechu (co robilem we wcześniejszych paru próbach). Jest to prawdopodobnie lepsza droga niż uzależnianie się od tego oddechowego rytmu. Przynajmniej w moim przypadku. Pod koniec gdzieś 15 minuty czułem takie jakby ciśnienie w głowie i po jakimś czasie ono minęło i czujem, że mogę być tak długo. Definitywnie muszę przy najbliższej okazji spróbować dłuższej, może półtoragodzinnej medytacji. Tę oceniam pozytywnie. Czuję spokój.

#medytacja #30dnichallenge
  • 1