Wpis z mikrobloga

#upc to jakaś masakra. Podpięli mi internet 120mbit, a ja dopiero po pomiarze dowiaduje się na infolinii że tyle to będzie po kablu, a na wifi oni wyciągają *DO 40%* tej wartości.
Ciekawe bo u innych operatorów straty na wifi owszem były ale to tak max 10proc...
Jak jest u was? Idzie coś z tym zrobić?
#reklamacja #internet #januszebiznesu
  • 34
@Jack0wy: To zupełnie normalne i wynika z technologii i zastosowanego sprzętu. Jeżeli Cię to denerwuje to kup sobie przyzwoity Access Point i wyłącz WiFi w routerze UPC. Ja tym sposobem osiągam 90% prędkości łącza. O ile oczywiście nie masz miliona sąsiadów, którzy walą po WiFi, bo wtedy zakłócenia będą takie, że możesz zapomnieć o dobrym połączeniu.
ja dopiero po pomiarze dowiaduje się na infolinii że tyle to będzie po kablu, a na wifi oni wyciągają DO 40% tej wartości.


@Jack0wy: Ale ktoś ściemę Tobie puścił. Sam mam mam neta od UPC i po wifi w sąsiednim pokoju udało mi się wyciągnąć 117 Mb/s z 120. Oczywiście normalnie prędkość mam mniejszą ale ponad 100 często osiągam. Ważne też jest jaki sprzęt masz w tym kartę sieciową.
@lunga o właśnie, connect box, nazwa mi uciekła... No to nie wiem na uj konsultant puszcza taka scieme że do 40proc... Ma mi przestawić z ipv6 pewnie na ipv4, sprawdzę wieczorem jak będę w domu czy coś ruszyło...

Jak nie to mam jeszcze tydzień na odstąpienie... Same jaja z nimi a jeszcze nawet tygodnia nie ma
..
@carving85 nie znam się na kartach, wiem, że u poprzedniego operatora miałem 30mbit i speed test na każdym urządzeniu robił "łutututututu" na maksymalnej wartości na "zwykłym" tplinku...
@techninja router mam od nich, więc to ich brocha żeby działał właściwie. Ludziom działa jak należy z tego co czytam... Dużo sieci w koło powoduje że obcina prędkość o ponad 60proc? Uu to w takiej na przykład wawie pewnie w ogóle nic nie działa po radiu?