Wpis z mikrobloga

Ehh fatalny tydzień treningowy. A to wszystko za sprawą tego że nie mam idealnej genetyki (ʘʘ) Dopadła mnie jak co roku alergia. Ale pierwszy raz ćwiczę aż tak ciężko właśnie w tym okresie. I już widzę jak negatywnie wpływa to na moje treningi. Ogromna apatia, nic mi się nie chce, zero motywacji do treningu, a w moim wypadku to oznacza że coś jest naprawdę nie tak.

Moja pierwsza myśl to możliwe że przesadziłem i po prostu przetrenowałem się, wymęczyłem CUN, bo kilka miesięcy temu konkretnie dowaliłem do pieca i tak właśnie się to skończyło, czułem podobny brak motywacji do wszystkiego.
Ale szczerze mówiąc wykluczam tą opcję teraz, bo nie cisnąłem jakoś szczególnie mocno ostatnio, do tego robiąc w piątek dynamic effort lower i dzisiaj upper, nie czułem żadnych "objawów" przeciążonego CUN.

To jest swoją drogą ciekawa sprawa, i chyba najdokładniejszy mi znany sposób sprawdzania w jakim stanie jest CUN. Standardowo w niedziele robię 9-12x3 serii speed bench czyli wyciskania z gumami gdzie ciężar całkowity wynosi ~65-85% (40-60%CM ciężary + 15-35%CM gumy) i nacisk jest na to aby każdą serię zrobić w mniej niż 3sekundy .

Przy świeżym CUN, serie są pykane idealnie z ogromną dynamiką. Natomiast gdy CUN jest mocno przeciążony, nie można trafić sztanga w punkt, brakuje dynamiki, pomimo starań nie da się wyciskać dynamicznie, ciężar wydaje się zbyt duży aby można go było eksplozywnie wycisnąć.

Właściwie od środy luzowałem treningi, ale wszystko wskazuje na to że trzeba zacisnąć zęby i cisnąć, bo przetrenowany nie jestem, tylko to wina alergii, a ta w ciągu tygodnia czy dwóch powinna "odpuścić"

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf
  • 7
@Kasahara: Rób progres, to i ja będę robił jeszcze większy :) Jak wszyscy cisną progres to nie da się samemu go nie robić.

Kilka osób pisało do mnie żebym wrzucał częściej jakieś wpisy, to wrzucam. Nawet takie luźne przemyślenia jak to. I można zobaczyć że nawet robiąc wyniki, ogromnie pasjonując się treningami, dalej mam te same problemy co osoby początkujące, że czasem się nie chce, że nie idzie, że życie w
To jest swoją drogą ciekawa sprawa, i chyba najdokładniejszy mi znany sposób sprawdzania w jakim stanie jest CUN. Standardowo w niedziele robię 9-12x3 serii speed bench czyli wyciskania z gumami gdzie ciężar całkowity wynosi ~65-85% (40-60%CM ciężary + 15-35%CM gumy) i nacisk jest na to aby każdą serię zrobić w mniej niż 3sekundy .


@IntruderXXL: Jak się takie gumy zakłada na ławkę, żeby nei dostać sztangą jak z procy?
@pokey: Ja to robię tak, sztangę mam na hakach w klatce, w klatce na dole mam specjalne uchwyty do mocowania gum, i najpierw gumy zakładam na sztangę a następnie nakładam na uchwyty.

Sposób na zwykłych siłowniach, to bierzesz sztangielkę lub dwie i o nie zaczepiasz gumy.
@IntruderXXL: ja niestety mam cały czas alergię, bywają momentu, że od nadmiaru wydzieliny po prostu łatwiej choruje. Oczywiście samopoczucie jak u Ciebie, bez kawy bym nic nie zrobił ( ͡° ʖ̯ ͡°)