Wpis z mikrobloga

Smutne życie korpo szczura. W zeszłym roku awansowalem na kierownika projektu po 4 latach ciężkiej pracy. Od stycznia prowadzę projekt wart około 500 000 000 PLN i zarabiam całkiem niezłe hajsy, nawet jak na Warszawę. Nade mną jest dyrektor programu (który jest ode mnie tylko 2 lata starszy) a nad nim jeszcze dyrektor pionu. I dzisiaj rano dostalem reprymendę od mojego dyrektora programu, że powinienem się bardziej zachowywać jak poważny kierownik projektu i że powinienem ograniczyć heheszki w pracy i bardziej się przejmować. Podobno rozmawiał z dyrektorem pionu i razem doszli do takiego wniosku po naszym działowym wyjeździe na jakieś warsztaty dwa tygodnie temu, gdzie imprezowałem ze swoimi kolegami ze studiów, ktorzy pracują w innych działach. Nawet nie potrafił konkretnie powiedzieć co mam poprawić, tylko że "mam się bardziej przejmować" i spytał czy czuję o co mu chodzi. Moim zdaniem pracuję sumiennie i ogarniam wszystkie tematy, siedzę codziennie w biurze po 10-11 godzin, ale też nie wyrywam sobie włosów z głowy jak coś się nie uda i nie stresuję się wiecznie wszystkim tak jak oni. Dzisiaj kończę 29 lat, nie mam rodziny, dziewczyna mnie zostawiła i w sumie nie stresują mnie za bardzo problemy na projekcie. Jak coś mi nie wyjdzie to najwyżej mnie wywalą i znajdę sobie inną robotę a oni innego kierownika, może bardziej doświadczonego i takiego co się bardziej stresuje. Czy na prawdę w Polsce wszyscy muszą się tak przejmować wszystkim? Moim zdaniem są ważniejsze rzeczy w życiu niż praca.
#oswiadczeniezdupy #korposwiat #pracbaza no i może jeszcze #urodziny bo dzisiaj stuknęło mi 29 lat na tym pięknym świecie :)
  • 104
  • Odpowiedz
@za_mlodu_socjalista: podziwiam za podejscie ale w sumie jak by nie patrzec masz wiele opcji wyuczony jestes z doswiadzczeniem w pracy nie dziwie sie ze masz takie luzackie podejscie. Wszystkiego najlepszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@za_mlodu_socjalista: wez jakieś papiery i co 1-2 godziny przebiegnij sie z nimi po firmie. Biegnij tak jakby coś się stało. Znajdz kibel oddalony sporo od ciebie ( tak zeby był cel biegu). I niech to dyrektor widzi. Jak przyjdzie albo cie wezwie to mów, że nie masz czasu.
  • Odpowiedz
@za_mlodu_socjalista Prince2 to jest strata czasu. Gdyby firma nie stawiala w zyciu bym na poziom Practictioner nie szedl. Zreszta i tak mi wygasl po 5 latach nie przydajac sie nigdy :P. To juz lepiej ze stajni Axelosa zrobic Management of Risk i P3O.
  • Odpowiedz
@za_mlodu_socjalista gratuluję wyników! Też działam w branży budowlanej (budownictwo kubaturowe), ale do tej pory tylko w części projektowej. Chciałbym się przerzucić na zarządzanie projektami, bo wydaje mi się to znacznie ciekawsze i bardziej dopasowane do moich preferencji. Według Ciebie warto kończyć podyplomowke z zarządzania projwktami, np. na SGH czy lepiej iść na jakoś krótszy kurs? Czy w momencie kiedy nie jesteś asystentem pma/pmem nie ma to sensu? Jeśli taka opcja to chętnie
  • Odpowiedz
@za_mlodu_socjalista: Mam za sobą nie jedno korpo i pozwolę sobie sprzedać radę za darmo.
Nigdy nie poświęcajcie się dla firmy.

Nic więcej właściwie nie byłoby warto dodawać, gdyby nie to, że pewnie tylu wam już to powtarzało w otoczeniu, że zupełnie temu nie wierzycie...

Pracujesz żeby żyć a nie odwrotnie - i to samo mówię moim podwładnym, a miałem ich już na prawdę sporo.

Jeżeli twój kierownik ma aż tak smutne
  • Odpowiedz
stary xD wyjedź na zachód, do Niemiec. Reakcja Niemca to jakby miał przekroczyć nieprzekraczalne 8h dziennie.


@borrow: Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. Pracuję w Niemczech i mój bepośredni przełożony pracuje z domu nawet na urlopie. Przychodzi pierwszy i wychodzi ostatni, nie ma dla niego czegoś takiego, jak 8-godzinny dzień pracy. A wszystko to za dobre słowo od prezesa i mglistą perspektywę awansu, którą od jakiegoś czasu jest zwodzony. Ja
  • Odpowiedz
bo dzisiaj stuknęło mi 29 lat na tym pięknym świecie :)

@za_mlodu_socjalista: Zazdroszczę. Ja mam 29 urodziny za kilka miesięcy, a dopiero studia skończyłem i szukam pierwszej pracy w zawodzie.

Btw. jak na moje gusto, masz wyglądać na bardziej zarobionego, pracując nadal tak samo. Miej bardziej poważną minę, stukaj kubkiem w stół by sprawiać wrażenie, że intensywnie myślisz, ewentualnie ubieraj się bardziej formalnie. Nie warto się przemęczać, skoro i tak już
p.....o - > bo dzisiaj stuknęło mi 29 lat na tym pięknym świecie :)
@zamlodusocjalis...

źródło: comment_yl9eSRs66ZhjTRyn9c8gsEBIh3CztPyW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@za_mlodu_socjalista: poważnym to jak jakaś delegacja czy wizytacje ale jak jesteś wśród swoich i dobrze spełniasz powierzone ci zadania to tak naprawdę nie wiem do czego się przyczepić. Lepiej żeby było sztywno? Ludzie stracą chęć do pracy i zaczną się zwalniać, a to jest dopiero problem.
  • Odpowiedz