Wpis z mikrobloga

@Oskarek89: Coś masz nie tak, bo to działa normalnie bez względu czy Wifi czy sieć. Może ustawienia operatora? Zobaczy czy możesz zaktualizować, restartowałeś telefon? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To jest ewidentnie wina sieci i jej ustawień
@Oskarek89: Pracowałem w R&D Samsunga w dziale mobile to może się wypowiem. Niestety to wina iOSa. PLAY i inne sieci komórkowe w Polsce przechodzą transmisje rozmów, sms czy też mms za pomocą sieci IP. Jak ktoś jest ciekawy niech wpiszę sobie w googlach VoLTE. Niestety nie da się tego obejść, możesz ewentualnie zadzwonić do PLAY i poprosić o wyłączenie tego lub poczekać, aż developerzy załatają problem.
@Oskarek89: @bian: Ale wiecie, że Play ma mnóstwo obejść i sztuczek w konfiguracji sieci? Dziwiłbym się gdyby to wszystko działało, u innych operatorów wszystko działa, a już na pewno w Orange (przy włączonym jak i wyłączonym WiFi Calling).
@piker: Przed moim odejściem rok temu z Samsunga PLAY nie obsługiwał MMS poprzez IP, nie wiem jak teraz, ale podejrzewam że nic się nie zmieniło. Tutaj mamy sytuację, że będąc w zasięgu WiFi telefon loguje się do sieci operatora przez właśnie WiFi. Po wyjściu z WiFi przelogowuje się na standardową sieć w której MMSy działają i wtedy wpadają dopiero nam na telefon.
@bian: Tak ogólnie to wiem jak to działa, acz nie wiedziałem, że MMSy też są pchane po IP. W Orange wszystko działa i szczerze mówiąc, to dziwię się, że ludzie z władnej woli siedzą w Play. Umowy na 15 lat popodpisywali? W zasadzie teraz wszędzie jest nolimit za mniej, niż 30zł, więc lepiej wybrać operatora u którego po prostu wszystko działa.