Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
@NPrBaz: Kwasu ortofosforowego, anie cytrynowego. Jezeli juz chcesz sie popisywac wiedza, to sie doedukuj, albo przeczytaj chociaz sklad. Co do reszty twojego wpisu, #!$%@?. Gdyby cukier uzaleznial w takim stopniu jak piszesz to czlowiek slinilby sie na sama mysl o torebce z cukrem. Badania znalezione na Pudelku ni3 sa miarodajnymi badaniami.
  • Odpowiedz
@lysyzlasu to jest trochę głupie i nigdy w 100% jakoś nie chciało mi się w to wierzyć,przecież w woreczku pod cola jest więcej cukru niż wynosi objętość puszki,a gdzie jeszcze woda i inna chemia żeby zrobić z tego cole?najzwyczajniej w świecie to wszystko nie zmieści się do puszki,to bzdura,wiadomo w większości napoi jest cukier ale bez przesady,błagam was( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@audiokoks: Agresywny wykopku, dobrze gdybyś to ty nauczył się czytać. @dlpl porównał do herbaty Nestea a nie colę. Nestea ma kwas cytrynowy.

Co do drugiej części, nawet nie potrafisz mojej wypowiedzi w spokoju przeczytać, więc powtórzę. Te napoje uzależniają, bo mają cukier i dlatego, że nie są tak słodkie ze względu na duzą zawartość kwasu cytrynowego (czy ortofosforowego w przypadku coli). Nie chodzi o samą zawartość cukru. Ale myślę,
  • Odpowiedz
ortofosforowego w przypadku coli


@NPrBaz: ostatnio używam do dezynfekcji kegów kwasu fosforowego i muszę przyznać że nie wiem jak duży wkład ma karmel e150, ale aromat coli czy pepsi to głównie aromat kwasu fosforowego
  • Odpowiedz
Nie wiem jak można nie zrozumieć, że chodzi o ilość cukru w litrze. W innym wypadku porównania nie mają sensu, a produkty przymocowano by pokazać, o które chodzi.
  • Odpowiedz