Wpis z mikrobloga

"Co takiego jest w coli, że chcemy jej pić wciąż więcej i więcej?

Wcale nie cukier. W każdej puszcze napoju jest 55 miligramów soli - to tak, jakby „wypić” całą pizzę. Sól wypłukuje wodę z organizmu, co pobudza pragnienie. Mnóstwo cukru ma ukryć sól. Ważne, jaki to cukier."


@lysyzlasu: poproszę źródło. Pomijając, że 55 miligramów to jest nic. Przy dziennym spożyciu soli na poziomie 5 g powinniśmy nie odchodzić od
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@lysyzlasu: już tyle razy obalałem ten głupi obrazek, że mi się już nawet nie chce. Wystarczy wiedzieć, że przeciętny sok jabłkowy ma tyle samo lub więcej cukru co Cola. Kubuś na zazwyczaj więcej...
  • Odpowiedz
Obrazowo - tyle cukru znajduje się w Waszych ulubionych napojach.

tego nie wiem, jest fota i jest dyskusja, nie mierzyłem

nie wiem, było foto w sieci

ważne, że zmusza do myślenia

benzoensan sodu

uogólniłem w celu zwiększenia kontrowersji
  • Odpowiedz
nie cukier jest problemem w tych napojach a ich skuteczne odciąganie od picia zwykłej wody, której musimy spożywać 2-3 litry dziennie. Nawet napoje zero mimo, ze nie zawieraja cukru sa #!$%@? bo powoduja odejscie od wody.
  • Odpowiedz
nie cukier jest problemem w tych napojach a ich skuteczne odciąganie od picia zwykłej wody, której musimy spożywać 2-3 litry dziennie. Nawet napoje zero mimo, ze nie zawieraja cukru sa #!$%@? bo powoduja odejscie od wody.


@sfro: Ale wiesz, że w coli też jest woda? xD
  • Odpowiedz
Coś mi się tu nie zgada, bo Cola ma ok 10,5g cukru na 100ml, a sok jabłkowy i pomarańczowy "100% bez dodatku cukru" ja go od 10,6 do 11,5 - przynajmniej te w miarę znane marki które sprawdzałem. W porównaniu do większości napoi Cola ma tyle samo cukru, a na tym obrazku wygląda na ma najwięcej.


@randomnick1212: #!$%@?ąc od faktu, że fruktoza ma lepszy indeks glikemiczny ale podobno bardziej wpływa
  • Odpowiedz
Trochę ściema...ale brakuje Kubusia, który ma chyb 13g/100ml (czyli więcej niż cola).
I w takich porównaniach nie raz rozwalił mnie Sprite z workiem cukru jak tutaj przy Coca-Coli, a tak na prawdę ma mniej cukru niż wspomniany Kubuś czy inne zdrowe soczki.(około 5g/100ml)
Ktoś tu nie umie tabelek z wartościami czytać.
  • Odpowiedz