Wpis z mikrobloga

ja #!$%@?, zerwal ze mna facet wczoraj ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie bylo zadnego pieroga na boku ani nic - o co wiec poszlo?
a no o [ten wpis](https://www.wykop.pl/wpis/32004863/odnosnie-tego-wpisu-ja-#!$%@?-niektorzy-z-was-ch/) - ktos mu go podlinkowal, mowiac ze jestem psychiczna bo chce znecac sie nad dziecmi. No i wywiazala sie dyskusja - nigdy o tym nie rozmawialismy bo jestesmy para od kilku miesiecy wiec i potrzeby nie bylo no ale jak sie okazalo, on nie pozwoli nigdy uderzyc swojego dziecka jak niegrzeczne by nie bylo, ja powiedzialam, ze sie z tym nie zgadzam i klapsy w dupe sa jak najbardziej ok jesli dzieciak zasluzy no i dosc dlugo sie o to klocilismy, az powiedzial ze on nie chce miec w swojej przyszlej rodzinie zachowan patologicznych i nie spodziewal sie po mnie takich pogladow zwlaszcza widzac, jak traktuje swoje siostrzenice - no ale to co innego, cudzych dzieci nie bede bic bo od wychowania sa po czesci rodzice, a ja co najwyzej im moge przekazac ewentualne nieprawidlowosci w zachowaniu dzieci.
Tak czy siak postanowil mnie zostawic bo powiedzial, ze te kwestie sa akurat dla niego bardzo wazne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co powinnam zrobic? Nie chce zmieniac swoich pogladow ze wzgledu na faceta z ktorym nawet nie wiem czy w przyszlosci bym sie nie rozstala z innych powodow, ale z drugiej strony kocham go i zalezy mi na nim i nie chce sie z nim rozstawac, a z trzeciej strony kwestia wychowania dzieci jest bardzo istotna i rodzice powinni byc w niej zgodni.

Nie wiem, czy przeprosic go, kupic 6-pak piwa i powiedziec, ze zmienilam poglady, czy raczej zapomniec juz o nim i w przyszlosci zwiazac sie z kims kto ma takie same poglady?

#tfwnobf #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki

_________________________________________________________________________________
#opowiescimango - chcesz byc na bieżąco? OBSERWUJ :-)
MangoZjem - ja #!$%@?, zerwal ze mna facet wczoraj ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie bylo zadnego piero...

źródło: comment_pNoXme935X2Rc1Nphu8iNh0CrN7xxuf1.jpg

Pobierz

Co zrobic?

  • Przeprosic + 6-pak piwa 19.2% (91)
  • Zapomniec :,( 80.8% (382)

Oddanych głosów: 473

  • 127
  • Odpowiedz
  • 1
@MangoZjem czyli generalnie przy większości drobnych przewinien. A uczenie dziecka że nie wolno bić poprzez bicie go to największy absurd zwolenników przemocy
  • Odpowiedz
@zjadlbym_kebaba: no nie bo od wychowania sa rodzice, w zyciu nie uderzylabym cudzego dziecka - zreszta mowa o kilkulatkach a nie o nastolatkach czy doroslych

zyli generalnie przy większości drobnych przewinien. A uczenie dziecka że nie wolno bić poprzez bicie go to największy absurd zwolenników przemocy


@mojwa: no dobrze, to powiedz mi w takim razie w jaki sposob wtedy ukarac dzieci. bo takie zachowanie u dziecka moze wynikac z wielu
  • Odpowiedz
powstrzymanie go (chwycenie za ręce gdy chce być)


@mojwa: nie zawsze upilnujesz, mozesz byc zajeta czyms innym, np. karmieniem drugiego dziecka - przeciez go nie wyrzucisz wtedy, zeby powstrzymywac agresora

nakazanie posprzatania tego, co rozrzucilo.


@mojwa: a dziecko powie ze nie posprzata ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 1
@MangoZjem no, a jak je zbijesz to co wtedy? Ulzysz swojej agresji i nic więcej. Będziesz bic więcej i mocniej?

Co do karmienia - za to rzucisz żeby bic?
  • Odpowiedz
@MangoZjem pije sobie kawkę i mirkuje, tak mozna. Ale by gruby (rudy) facet nadal używał fake konta i pisał jakieś marne baity, ja #!$%@?. Trochę mi Cie szkoda, naprawdę. Lubię ten śmietnik, ale ja aż takich schiz nie mam.
  • Odpowiedz
@mojwa: zreszta jak powstrzymujesz to znaczy ze sie szarpie, czyli musisz trzymac troche mocniej co sprawia mu tez troche bolu. czyli przemoc.

no, a jak je zbijesz to co wtedy? Ulzysz swojej agresji i nic więcej.


@mojwa: nie nic wiecej, tylko dziecko bedzie wiedziec, ze zostalo ukarane i odczuje skutki natychmiastowo

Co do karmienia - za to rzucisz żeby bic?


@mojwa: nie, ale moge dokonczyc karmienie i wtedy dac
  • Odpowiedz
  • 0
@MangoZjem uwazam, że karanie nie jest podstawą wychowania, skoro kara niczego nie uczy.
Jestem za ponoszeniem konsekwencji - np płacenie za szkody z kieszonkowego.
Nie wiem czego oczekujesz, że powiem Ci że wtedy szlaban?
  • Odpowiedz
Jestem za ponoszeniem konsekwencji - np płacenie za szkody z kieszonkowego.


@mojwa: smialo, odbierz 2-3 latkowi kieszonkowe ;P

A jak uderzysz dziecko i ono dalej nędznie robiło to co robi, to co?


@zjadlbym_kebaba: nie widzialam jeszcze dzieciaka ktory po dostaniu lania dalej zachowywalo sie zle
  • Odpowiedz