Wpis z mikrobloga

ja #!$%@?, zerwal ze mna facet wczoraj ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie bylo zadnego pieroga na boku ani nic - o co wiec poszlo?
a no o [ten wpis](https://www.wykop.pl/wpis/32004863/odnosnie-tego-wpisu-ja-#!$%@?-niektorzy-z-was-ch/) - ktos mu go podlinkowal, mowiac ze jestem psychiczna bo chce znecac sie nad dziecmi. No i wywiazala sie dyskusja - nigdy o tym nie rozmawialismy bo jestesmy para od kilku miesiecy wiec i potrzeby nie bylo no ale jak sie okazalo, on nie pozwoli nigdy uderzyc swojego dziecka jak niegrzeczne by nie bylo, ja powiedzialam, ze sie z tym nie zgadzam i klapsy w dupe sa jak najbardziej ok jesli dzieciak zasluzy no i dosc dlugo sie o to klocilismy, az powiedzial ze on nie chce miec w swojej przyszlej rodzinie zachowan patologicznych i nie spodziewal sie po mnie takich pogladow zwlaszcza widzac, jak traktuje swoje siostrzenice - no ale to co innego, cudzych dzieci nie bede bic bo od wychowania sa po czesci rodzice, a ja co najwyzej im moge przekazac ewentualne nieprawidlowosci w zachowaniu dzieci.
Tak czy siak postanowil mnie zostawic bo powiedzial, ze te kwestie sa akurat dla niego bardzo wazne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co powinnam zrobic? Nie chce zmieniac swoich pogladow ze wzgledu na faceta z ktorym nawet nie wiem czy w przyszlosci bym sie nie rozstala z innych powodow, ale z drugiej strony kocham go i zalezy mi na nim i nie chce sie z nim rozstawac, a z trzeciej strony kwestia wychowania dzieci jest bardzo istotna i rodzice powinni byc w niej zgodni.

Nie wiem, czy przeprosic go, kupic 6-pak piwa i powiedziec, ze zmienilam poglady, czy raczej zapomniec juz o nim i w przyszlosci zwiazac sie z kims kto ma takie same poglady?

#tfwnobf #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki

_________________________________________________________________________________
#opowiescimango - chcesz byc na bieżąco? OBSERWUJ :-)
MangoZjem - ja #!$%@?, zerwal ze mna facet wczoraj ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie bylo zadnego piero...

źródło: comment_pNoXme935X2Rc1Nphu8iNh0CrN7xxuf1.jpg

Pobierz

Co zrobic?

  • Przeprosic + 6-pak piwa 19.2% (91)
  • Zapomniec :,( 80.8% (382)

Oddanych głosów: 473

  • 127
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint: mialam podobna sytuacje tylko za zwiniecie mamie zlotowki z kieszeni kurtki i dostalam lanie za pierwszym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°) w zyciu nic wiecej nie ukradlam w przeciwienstwie do brata, ktory mimo ze byl moim "wspolnikiem" to mu sie upieklo bo byl mlodszy
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Wyroku śmierciu nie możesz cofnąć za poprawę w zachowaniu, a 25 lat w więzieniu już tak
Dziecko ma się ciebie bać, czy szanować?
Czułbym się jak najgorszy śmieć, gdyby dzieciak kulił się jakbym podniósł rękę.
  • Odpowiedz
  • 0
@MangoZjem to znaczy?
Stosując system kar i nagród stosowny do wieku dziecka i taki, który dziecka nie krzywdzi.
@Jaracz_Joint a zrozumiales dlaczego nie należy kraść czy po prostu bałes się lania?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mastix: Ty myślisz że bije się dziecko za każdym razem? Dziecko ma nie tylko szanować rodziców, ba, to jest najmniejszy priorytet. Ma szanować wiedzę i doświadczenie które przekazują rodzice.

Znam wiele osób którzy szanują swoich rodziców, a nie są w ogóle wychowani. Jakoś te szanowanie gówno pomogło.
  • Odpowiedz
Dziecko ma się ciebie bać, czy szanować?


@mastix: dziecko ma wiedziec ze za zle zachowanie bedzie ukarane. przez to, ze dziecku kare sie cofa, czesciej sie zle zachowuje bo wie, ze swoje winy moze w kazdej chwili odkupic. porownywanie do doroslych przestepcow jest z dupy, ale czesto jest tak, ze wychodza za dobre sprawowanie i znow #!$%@? na wolnosci

Stosując system kar i nagród stosowny do wieku dziecka i taki, który
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Dobra, pass, nie odnosisz się do całości mojej wypowiedzi, a do reszty tylko kręcisz wokół tematu. Chłopa rozumiem, znajdź innego, z którym będziesz mogła dawać klapsy. Tylko jak twój Maciuś będzie bił inne dzieciaki w podstawówce to dowiesz się o tym ostatnia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mojwa: nigdy nie bałem się bicia i tu był problem z wychowaniem mnie. Od dziecka jestem pacyfista który nastawia drugi policzek ale dalej robi swoje.

Wspomniałem o pyskowaniu wcześniej, ojciec nie wymierzył mi kary odrazu tylko pouczył.

Wiesz co mu na to odpowiedziałem? "i co debilu, pewnie teraz mnie uderzysz i myślisz że to pomoże?"

Natomiast pewnego dnia pod szkołą mnie za to srogo złapał za kark i lekko pchnal w
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Bardzo dobrze zrobił. Ma rację, jesteś psychiczna, bo chcesz bić dzieci. Zamiast wychowywać chcesz bić słabszą od ciebie istoty, która nie jest w stanie ci oddać, ani się obronić, brawo. A jakbyś spotkała na ulicy Sebe, który jest od ciebie większy i silniejszy i chce np. pożyczyć telefon, a ty mu nie dasz, to co? Może zwyzywać cię od niewychowanych gówniar i spuścić wpie**ol?
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint: o, a u mnie w domu było tak, że rodzice ani na mnie, ani na brata nie krzyczeli, bo uważali, że to jest bardzo słaba forma komunikacji (bicie tym bardziej) i byliśmy dużo "grzeczniejszymi" dziećmi niż dzieci tych, którzy stosowali kary cielesne i krzyki, do bycia rozpuszczonym bachorem też mi sporo brakuje. Tak to można się w nieskończoność przerzucać "argumentami".
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Byliście ze sobą parę miesięcy i zrozumiał z kim ma do czynienia. Najwyraźniej to było dla niego ważne, nie ma co go o to winić. Gdybyście byli ze sobą chociaż kilka lat to jeszcze rozumiałbym rozterki, ale skoro odpowiednio wcześnie dowiedział się, że agresja jest dla ciebie rozwiązaniem w takich rzeczach, to miał okazję wycofać się zanim pojawią się problemy w przyszłości. I już.

Żal, ale jeszcze trochę czasu przed
  • Odpowiedz
@mojwa: ok zapoznalam sie z lektura. Autor zgadza sie jedynie z tym, ze najlepsza kara jest zmierzenie sie z konsekwencja. I spoko ale nie zawsze da sie zmierzyc z konsekwencja. No i przypominam, ze nie jestem za biciem dziecka za rozbicie szklanki i w ogole kazde przewinienie, a jedynie za bicie (dawanie klapsow) w niektorych sytuacjach
  • Odpowiedz