Wpis z mikrobloga

29 stycznia 1979 roku w poniedziałkowy poranek szesnastoletnia wówczas Brenda Ann Spencer otworzyła ogień przed wejściem do szkoły podstawowej im. Grovera Clevelanda w San Diego. W wyniku strzelaniny ośmioro dzieci doznało urazów, a śmierć poniosło dwóch mężczyzn: dyrektor szkoły Burton Wragg - który w trakcie ataku próbował ochraniać dzieci przed napastniczką - oraz szkolny dozorca Mike Suchar. Następnie Spencer zbiegła z miejsca zdarzenia i zabarykadowała się we własnym domu. Stamtąd odbyła rozmowę telefoniczną z reporterem dziennika "The San Diego Union-Tribune". Na pytanie reportera dlaczego dokonała tak okrutnej zbrodni Spencer odpowiedziała "Ponieważ nie lubię poniedziałków".

Ta odpowiedz zainspirowała muzyków z grupy The Boomtown Rats do napisania utworu "I Don't Like Mondays". Piosenka dotarła na pierwsze miejsce list przebojów w UK, Australii i Irlandii.

https://www.youtube.com/watch?v=-Kobdb37Cwc

#muzyka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #usa #strzelanina
adam-nowakowski - 29 stycznia 1979 roku w poniedziałkowy poranek szesnastoletnia wówc...

źródło: comment_D8HMo3aF1ezW77qkxVHBr4fw0ENW6wKD.jpg

Pobierz
  • 23
Cała wypowiedź brzmiała "Zrobiłam to dla zabawy. Nie lubię poniedziałków. Musiałam jakoś ożywić ten dzień."

Powiedziała też "Nie miałam żadnych motywów, by to zrobić. To była po prostu świetna zabawa, to było jak strzelanie do kaczek w stawie."

Warto dodać, że strzelała wtedy z broni, którą dostała w prezencie od ojca, mimo że prosiła go o radio. XD