Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko204
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

406

Rolnictwo w odwrocie: pogłowie zwierząt w UE maleje

Rolnictwo w odwrocie: pogłowie zwierząt w UE maleje

Liczba świń w UE wyniosła 132 miliony, co oznacza spadek o 0,5% w porównaniu do 2023 roku, pogłowie bydła zmniejszyło się o 2,8%, do 72 milionów sztuk, liczebność owiec spadła o 1,7%, osiągając 57 milionów sztuk, pogłowie kóz zmniejszyło się o 1,6%, do 10 milionów sztuk.

znin
znin
z
cenyrolnicze.pl
dodany: 29.06.2025, 20:10:16
  • #
    rolnictwo
  • #
    europa
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • 188
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

W Holandii rolnicy muszą płacić za utylizację obornika i gnojowicy.
PawelW124
z youtube.com
  • 11

Komentarze (188)

najlepsze

kureci_paratko
kureci_paratko
kureci_paratko
29.06.2025, 20:18:44 via Android
  • 135
A jak ma rosnąć, jak się narzuca kolejne opłaty i koszta na rolników i hodowców? Chyba nawet ostatnio były doplaty dla chętnych likwidować hodowlę....
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

justanotherdude
justanotherdude
30.06.2025, 05:26:38 via Android
  • 46
@8kiwi Niekoniecznie. Rzuci się ptasia albo świnska grypa i już zwierzątka do odstrzału. Kiedyś kupić ćwiartkę świni na wsi to była pestka, podobnie jak wiejskie jaja a teraz? Swinie chowane bez rejestracji, jak za okupacji, bo nawet zabić się tego nie da bez lekarza prowadzącego i specjalisty od uboju.
  • Odpowiedz
s.....k
s.....k
konto usunięte 30.06.2025, 06:23:34 via Wykop
  • 20
@8kiwi: do świni już potrzebujesz numeru siedziby stada i rejestracji tego osobnika ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman
29.06.2025, 20:12:42 via Wykop
  • 84
Czyli kolejny etap, komunizm=> głód
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ktfxebeer
ktfxebeer
ktfxebeer
29.06.2025, 22:25:14 via Wykop
  • 34
@noHuman: Jak na razie to jest kapitalo-komunizm, zyski są prywatne, ale straty to już wspólne. Eksportujemy żywność tylko po to aby za 50lat samemu musieć kupować tę żywność bo zużyjemy całą wodę.
  • Odpowiedz
Cbtl94
Cbtl94
Cbtl94
29.06.2025, 23:09:40 via Wykop
  • 13
@noHuman: Gates nas dokarmi, nie na darmo jest już chyba najwiekszym posiadaczem ziemi w stanach.
  • Odpowiedz
TomdeX
TomdeX
29.06.2025, 22:24:21 via Wykop
  • 63
Czyli bez zmian...
TomdeX - Czyli bez zmian...

źródło: comment_1587455141T5Sq1dxMaS7hbCwrd8pSPn

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Scallar
Scallar
30.06.2025, 07:14:31 via Wykop
  • 21
@TomdeX:
Scallar - @TomdeX:

źródło: pig

Pobierz
  • Odpowiedz
Michalius
Michalius
29.06.2025, 21:38:01 via Wykop
  • 56
bo chodzi o to, żeby tyko duże korporacje produkowały żywność.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

misiopysio
misiopysio
misiopysio
30.06.2025, 07:01:19 via Wykop
  • 1
@Michalius: Czyli zmniejszyło się europejskie pogłowie, ale wzrósł import?
  • Odpowiedz
Brutus66
Brutus66
30.06.2025, 19:11:23 via Wykop
  • 1
@misiopysio: tak bo właścicielami dużych ferm i hodowli za granicą są duże korporacje
  • Odpowiedz
Czytelnik30
Czytelnik30
29.06.2025, 21:11:23 via Android
  • 47
Przygotowania pod mercosur idą w najlepsze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SpasticInk
SpasticInk
30.06.2025, 07:16:46 via Android
  • 12
@Czytelnik30 to oraz robaki będziecie jeść i techniczne zboże od braci banderowców
  • Odpowiedz
Vixay
Vixay
Vixay
30.06.2025, 08:45:55 via Wykop
  • -2
@Czytelnik30: Tak. Te 1% zmiany z pewnością są przygotowaniem pod Mecrosur. A za rok wzrost o 2% XD.
  • Odpowiedz
PogromcaPatusow
PogromcaPatusow
30.06.2025, 05:26:57 via Wykop
  • 41
Przemysł w Chinach, rolnictwo w Ameryce Południowej, wojsko w USA, a w Europie kalifat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BreathDeath
BreathDeath
30.06.2025, 06:41:50 via Wykop
  • 27
W UE spada spożycie mięsa właśnie o około 0.5% rocznie, dlatego też mniej więcej o tyle zmniejsza się pogłowie zwierząt.

Tak właśnie działa wolny rynek, jak spada popyt to firmy zmniejszają podaż. Nie musicie mi dziękować za tą porcję wiedzy.

Tacy niby oświeceni, a nie są w stanie sprawdzić jednej statystyki i wszędzie widzą spiseg. :P
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
30.06.2025, 06:43:22 via Wykop
  • 4
@BreathDeath: eee tam, zaraz zajączkowska albo płaczek nagra o tym rolkę

tak samo jak zmienia się rynek czy moda i więcej osób zaczyna jeść wołowinę albo znowu na odwrót kurczaka - to cały cykl produkcji musi się przecież zmienić bo to nie gospodarka centralnie planowana jak w ich ukochanym ZSRR
  • Odpowiedz
BreathDeath
BreathDeath
30.06.2025, 08:02:35 via Wykop
  • 4
@dfg1: Nie wiem ile kosztuje mięso i czy jest lepsze niż gorsze. Nie wiem co to jest przyzwoita wołowina. Masz jakieś statystyki na potwierdzenie swojej tezy? Czy mięso drożeje bardziej niż inna żywność? Ta unijna biurokracja powoduje polepszenie dobrostanu zwierząt przez co mięso jest wyższej jakości.
  • Odpowiedz
Last_Viking
Last_Viking
30.06.2025, 06:49:10 via Wykop
  • 16
Nikt tu nie wpadł na pomysł, że ludzie po prostu jedzą coraz mniej tego gównianego przemysłowego mięsa?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sp00_n
sp00_n
sp00_n
30.06.2025, 08:20:14 via Wykop
  • 6
@misiopysio: czytaj ze zrozumieniem. Napisał "przemysłowego" mięsa. Z pewnych powodów kozy czy owcy się na masową skale nie hoduje jak świń czy krów. Swoją drogą musisz mieć niezłe poczucie smaku skoro jesz kozę codziennie.
  • Odpowiedz
StaraSzopa
StaraSzopa
30.06.2025, 17:34:54 via Wykop
  • 1
@misiopysio: problem z ironią w Internecie jest taki, że łatwo pomylić ją z daleko idącą głupotą właśnie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Xahil
Xahil
30.06.2025, 05:26:26 via Wykop
  • 14
Zmieniły się upodobania klientów, ludzie nie jedzą już tyle mięsa to i produkcja spada. Podaż i popyt, to zasady kapitalizmu, a nie komuny.
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

s.....7
s.....7
konto usunięte 30.06.2025, 07:02:47 via Wykop
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Vein
Vein
30.06.2025, 20:37:03 via Wykop
  • 2
wszelkiego rodzaju weganie i wegetarianie znacznie uważniej kontrolują swoją dietę i stan zdrowia.


@fervi: XD nie

Bo chyba nie myślisz, że kura czy świnka była wtedy


Były dziki, kuropatwy, baeoły... Od kiedy człowiek zaczął życie osiadłe, rozpoczelisny rolę, to stan zdrowia się pogorszył i zwiększyło się niedożywienie...
  • Odpowiedz
glass3
glass3
30.06.2025, 07:00:36 via Wykop
  • 12
Może są spadki, bo populacja Europy się kurczy i jest mniejsze zapotrzebowanie.
glass3 - Może są spadki, bo populacja Europy się kurczy i jest mniejsze zapotrzebowan...

źródło: Population_change_2024_fig02_v2

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Karyp
Karyp
30.06.2025, 13:44:37 via Wykop
  • 2
Zachowujesz sie (wbrew tWOJEMU nickowi) jak niestabilny emocjonalnie cham, nie odpowiedziales na pytanie o niezbilansowanej diecie na wskazanej grafice.
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel
30.06.2025, 17:40:25 via Wykop
  • 2
@glass3: na razie się nie kurczy, tylko wciąż rośnie. Ten wykres nie uwzględnia migracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3277
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
3143
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3076
Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3072
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2917
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #protest
  • #polska
  • #gospodarka
  • #strajk
  • #traktorboners
  • #heheszki
  • #wies
  • #ciekawostki
  • #protestrolnikow
  • #uniaeuropejska
  • #rolnicy
  • #ogrodnictwo
  • #jedzenie
  • #motoryzacja
  • #ekonomia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking