Wpis z mikrobloga

  • 18
Śmieszy mnie określenie "zalegalizować związek". Że niby co, póki nie wezmę ślubu to muszę się ukrywać, bo robię coś nielegalnego, spotykam się z kimś nielegalnie? I dopiero pani urzędnik może sprawić, że związek jest legalny. XD SUPER. DZIĘKI ZA POZWOLENIE.

#gownowpis #przemyslenia #przemysleniazdupy #heheszki
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Siaa: Tak działa nasze społeczeństwo,jest ustalonych wiele nakazów i przykazów które są niepotrzebne ale przydają się do kontroli masowej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@Cane ale zalegalizować to można plantacje marihuany, a nie związek dwóch osób, które są ze sobą bez przymusu. :-D
  • Odpowiedz
@Siaa mi się wydaje że to pochodzi z czasów kiedy małżeństwa były ustalane przez rodziców, a dzieci z nieprawego loża nie miały praw do dziedziczenia tytułów czy ziem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Siaa:

ale zalegalizować to można plantacje marihuany, a nie związek dwóch osób, które są ze sobą bez przymusu. :-D


Niby w jaki sposób jak to nielegalne xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LIPTOON Ale jak wejdzie nowe prawo, nowe przepisy to marihuanę można zalegalizować. Nadal jednak zastanawiam się jak wytłumaczyć "zalegalizować związek". Musiałby się jakiś prawnik wypowiedzieć. Zna ktoś? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Naxster Tak. Bierzesz ślub cywilny i nagle Twój związek jest legalny, mimo, że dzień wcześniej jeszcze nie był ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Siaa: w sumie to nigdy tego nie słyszałem w użyciu. Gdzieś tam chyba w necie widziałem, ale nikt przy mnie tego nie używał. Masz racje, brzmi debilnie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Siaa: Wątpię żeby takie przepisy weszły w Polsce. Co tu dużo tłumaczyć? Zalegalizowanie związku polega na jego legalizacji prawnej. Jako małżeństwo jesteście razem z punktu widzenia prawa, zgodnie z dokumentacją urzędową. Przecież nie masz dokumentów na to że jesteś z niebieskim jak nie macie ślubu xD
  • Odpowiedz
@Siaa: Nawet gdy legalnie są problemy: koleżanka nie zmieniła nazwiska, nie nosi obrączki i w szpitalu do męża nie chcieli jej wpuścić ()
  • Odpowiedz