Wpis z mikrobloga

Znalezienie sposobu na trenowanie siebie, swojego ciała jest na pewnym poziomie niezbędne, nie nauczycie się tego od trenera "online" czy biorąc jakiś gotowiec z internetu. Im wyższe wyniki tym bardziej indywidualnie trzeba podchodzić do treningu aby osiągać satysfakcjonujący progres. Oczywiście potrzebujecie najpierw osiągnąć pewien "poziom" bo jeżeli jesteście poczatkujący/średniozaawansowani, ledwo wyciskacie ~100kg, to nic tak naprawdę jeszcze nie wiecie, i waszym celem powinno być robienie jakiegoś sensownego sprawdzonego planu, unikanie większych błędów i nauka co to znaczy ciężki trening.

Wiele osób dziwi się mi, jak to jest że robię cały czas progres, żadnego dopingu nigdy nie tknąłem, albo że twierdzę że stagnacja nie istnieje. Powiem tak, Wyciskałem 180kg i czułem że progres nie ustaje i mam jeszcze tonę rzeczy do przetestowania, teraz (minął niecały rok) mój wycisk jest na poziomie 210-215kg i ciągle czuje że progres nawet nie spowalnia i mam jeszcze WIĘCEJ rzeczy do przetestowania na treningu. To wszystko przez ciągłe poszerzanie horyzontów, oraz idealnie dopasowany trening DO MNIE, czyli westside method, maksowanie każdego tygodnia (intensywność 100%+), żadnych "bloków" treningowych, robienie rekordu za rekordem, dynamic effort (gumy) i tona asyst pompujących volume.

I tak oto wyglądał dzisiejszy trening, najlżejszy właściwie z 4 głównych treningów w tygodniu

Dynamic effort upper
Speed bench press 9x3 155kg (105kg + 50kg gumy) Każda seria wykonan poniżej 3 sekund
5board close grip bench press 150x3 170x3 185x3 200x5 nowy PR! 3 tygodnie temu LEDWO poszło 190x3 a teraz 10kg więcej + 2 repy.
DB rollback 5x10 22,5kg
Lat pulldown v grip 5x10
Biceps/Shoulders - brak, czułem że muszę odpuścić bo za bardzo im dałem popalić w środę i czwartek.
No money pullaparts + band face pull 3x20

Jutro poniedziałek najcięższy trening, czyli max effort lower ale planuje deload, trochę odpocząć czyli... 1rep max good morning (concentric).

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 23
  • Odpowiedz
albo że twierdzę że stagnacja nie istnieje


@IntruderXXL: po prostu przy Twoich wymiarach stagnacja to przedział pewnie 250-300kg(tak wiem ogromny rozrzut, nie jestem specjalistą). Moim zdaniem oczywistym jest że ktoś kto waży 80kg nie wyciśnie 180kg bez dopingu, oczywiście nie licząc tego 1% freaków genetycznych. Z resztą całkowicie się zgadzam i chciałbym być kiedyś taką maszyną treningową jak Ty :D oczywiście w swojej wadze :D
  • Odpowiedz
@rindo: Oczywiście masz rację, chodziło mi o to że ludzie używają argumentu "stagnacji" gdy są na jakimś śmiesznym poziomie siłowym, i to nie wynika u nich z limitów genetycznych, tylko braku wiedzy i robienia ogromnych błędów treningowych i około treningowych. A oni sami nie potrafią tego zaakceptować. I potem rodzą się teksty w stylu "na sucho nawet trawa nie rośnie"
Ale jak zobaczysz to nawet u topowych zawodników nie ma
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Powiem tak :D, ważę sobie 88 teraz i za dwa miechy wleci 200-210 siad. Im dłużej ćwiczę, to bardziej świadomy jestem swojego progresu. Czuć to, że dany ciężar nie jest limitem dla danej osoby. Jestem właśnie na etapie czytania książki z Westside i ten trening wygląda mega ciekawie, ale to już trzeba być mocno zaawansowanym. Spróbuje pewnie kiedyś, jak jakiś brak progresu mnie złapie :>. Fajna tam mają taktykę
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: masz pasję, zdrowie i wiedzę, to i idzie dobrze :)
ja mimo że siedzę na tym tagu bo muszę przyznać że na #mikrokoksy jest stosunkowo mało bullshitu to aż takim pasjonatem nie jestem
progres to jest dla mnie być trochę lepszy niż trochę wcześniej, ale wystarczą mi małe kroczki, filozofia kaizen
nawet gdybym miał do końca życia robić tylko chinups, dips i przysiady 10 minut dziennie a
  • Odpowiedz
załóż swój tag!

@PrawyKuba: Dobra coś wymyślę :) I będę oznaczał jakoś wpisy.

Powiem tak :D, ważę sobie 88 teraz i za dwa miechy wleci 200-210 siad


@kaktusx22: Fajny wynik, u mnie siad jest o wiele mniej imponujący, ledwo 250kg. No ale tak to jest jak się
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Tak jak było tam napisane, najlepszym sposobem adaptacji do treningu, to jest taka, żeby nigdy się nie przyzwyczaić :D, jakoś tak. U mnie znowu, siady i martwy idą super, a z klatą pomalutku, ale do przodu. Właśnie, podzielasz też tą opinie, że speed work ma sens dopiero, jak się jest ogólnie silnym + ma się solidne podstawy? Było tam coś takiego napisane i trochę dało mi to do myślenia.
  • Odpowiedz
Właśnie, podzielasz też tą opinie, że speed work ma sens dopiero, jak się jest ogólnie silnym + ma się solidne podstawy? Było tam coś takiego napisane i trochę dało mi to do myślenia.


@kaktusx22: Tak podzielam to zdanie, najpierw trzeba zbudować podstawy MASĘ! Jeżeli nie masz odpowiedniej masy do wzrostu, to speed work nie da ci aż tyle, i o wiele lepiej wyjdziesz zamieniając speed work na rep work, co
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Dzięki za odpowiedź, do podobnych wniosków doszedłem, jednak nie próbowałem nigdy speed work, za cieki w uszach jestem :D. Dlatego fajnie jakieś info dostać od kogoś bardziej ogarniętego. Widzę, że 110+ kg muszę mieć xDD. Jeszcze trochę pierogów trzeba zjeść...
  • Odpowiedz
183 cm, na bank się to sprawdza, jak człowiek tylko dźwiga.


@kaktusx22: Tak tutaj chodzi tylko o dźwiganie, o uzyskanie odpowiednich dźwigni. I wyjątki od tej tabelki są w stronę jeszcze większej wagi, nie mniejszej.
No ty powinieneś się skupić właśnie na budowie masy żeby dodać solidnie 15-20kg. Oczywiście to jest zadanie na lata a nie miesiące :)
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Dobrze, że Cię spotkałem na tagu. Czytałem ostatnio z nudów o WS i w weresji WS4SB DeFranco zamiast dnia Upper DE poleca Upper repetition. Rozumiem, że związane jest z nabieraniem masy jak zaznaczyłeś w tym wątku. Dlaczego więc w lower występuje jednak DE?
Czy ja coś źle rozumiem?
  • Odpowiedz
Dlaczego więc w lower występuje jednak DE?

@pokey: A robiłeś kiedyś 8x8 siadów? No właśnie, zbyt duże obciążenie, i nie da rady z regeneracją na następny trening max effort, który jest po 72h.

Natomiast jeśli chodzi o DE lower zostało to rozwiązane w inny sposób, zamiast standardowych 8-12x2 box squatów, 5x5 box squat, zwiększa to TUT. Do tego w dzień DE lower, oprócz speed box squat, robisz speed deadlift z
  • Odpowiedz
WS to bardziej filozofia


@pokey: Dokładnie to! Sam Simmons mówił że 2-3miesiące zajmuje ogarnięcie nauka planu a 10-12 MIESIĘCY! znalezienie odpowiednich ćwiczeń dla siebie, i sposobu aby westside działał. Ten plan możesz dostosować kompletnie do swoich potrzeb, dowolność jest niesamowita ale przez tą dowolność większość osób nie będzie robiło progresu na tym planie.

Akurat ten Plan Defranco nie jest pod powerlifting, a pod "atletów" nfl. I ja bym nim się
  • Odpowiedz