Wpis z mikrobloga

#prawo #kurier #dhl Dzień dobry mierczki. Spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja. Kurier dostarczył paczkę osobie trzeciej, której nie znam i nie wiem gdzie mieszkam. Tym się zająłem i ktoś z biura obsługi ma do mnie zadzwonić i poinformować co będą robić dalej. Bardziej obchodzi mnie stan przesyłki. Co będzie jak "sąsiad" otworzy paczkę lub gorzej, otworzy właściwą paczkę w paczce. W środku znajduje się względnie droga elektronika przeznaczona na prezent i jest to chyba jasne, że chcę żeby oryginalne opakowanie było nienaruszone. Przysługują mi jakieś prawa? Co mogę zrobić jak mi rozpakują paczkę, a później okaże się, że coś zostało uszkodzone?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StaryWedrowiec: Słucham? Zamówiłem z dostawą w sobotę i cały dzień siedzę w domu. Odświeżyłem sobie stronę z trackingiem i okazało się, że ktoś odebrał paczkę, tylko na pewno nie u mnie w mieszkaniu i nie znam człowieka. A najlepsze jest to, że każdy z sąsiadów mówi, że nie odbierał dzisiaj żadnej paczki i tego KOWALSKIEGO co się podpisał to też nie wiedzą czy taki tutaj gdzieś mieszka.
  • Odpowiedz
@lintfree: Kumplu, ale Ciebie nie interesuje co jest w trackingu. Dzwon do kuriera i pytaj kiedy dostaniesz paczke. Jezeli na infolini powiedza Ci, ze jest odebrana, to powiedz ze jej nie dostales. Jezeli infolinia Cie zleje kontakt ze Sprzedawca, ze nie otrzymales paczki. I niech sprzedawca ogarnia, jako strona umowy z kurierem.
  • Odpowiedz
@b__g: Oczywiście dzwoniłem na infolinie, i dostałem maila, że sprawa poszła "wyżej" ale założę się, że do poniedziałku nic się nie zmieni. Domyślam się, że jednak dostanę tę paczkę. Mówiłem, że zależy mi na tym, żeby była nietknięta. Stąd pytanie. Czy nawet jeśli wszystko będzie niby ok, ale opakowanie będzie otwarte, to czy mogę żądać od sklepu wysyłki nowego, nierozpakowanego przedmiotu lub coś w tym stylu. Nie pytałem się jak
  • Odpowiedz
@lintfree: jezeli paczka zostanie przez kogos otwarta to zawsze masz prawo odmowic przyjecia przesylki, dzwonisz do sprzedajacego i informujesz o sytuacji. Jezeli sprzedawca ogarniety wysle drugi a pierwszy pojdzie z ubezpieczenia.
  • Odpowiedz
Czy nawet jeśli wszystko będzie niby ok, ale opakowanie będzie otwarte, to czy mogę żądać od sklepu wysyłki nowego, nierozpakowanego przedmiotu lub coś w tym stylu.


@lintfree: Piszesz z kurierem, który ci taką paczkę dostarczy protokół szkody.

A w praktyce: Masz przygotowane coś, co nagra film z przyjmowania i otwierania paczki. Kurierowi dajesz dwa Zimne Lechy i prosisz, aby był świadkiem otworzenia paczki. Dajesz mu swój smartfon lub kamerę i
  • Odpowiedz