Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 808
tak się wczoraj czułam na rozmowie o pracę ehhh
pani spytała się mnie jakie jest moje podejście do wynagrodzenia
odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że chciałabym za nie przeżyć XD
a pani z pogardą odburknęła
aha, czyli rozumiem, że więcej niż najniższą by pani chciała

chyba powinnam odpowiedzieć że zależy mi tylko na satysfakcji z pracy, a godnym wynagrodzeniem będzie dla mnie uśmiech szefa w nowym samochodzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gfgfgfkaszukapracy #pracbaza #gownowpis
gfgfgfa - tak się wczoraj czułam na rozmowie o pracę ehhh
pani spytała się mnie jakie...

źródło: comment_stgIzmMjWz4MoHklx4E3yN8hYQcAgiGf.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@gfgfgfa: taka w której naprawdę minimalna stawka na start (jak się nie wie co się robi i przychodzi na douczenie), wynosi tyle co on z nieukrytą satysfakcją powiedział że po roku (i 3 podwyżkach) mi proponuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
gdzie wy chodźcie na te rozmowy xd


@Mesosfet: Jeśli nie mieszkasz w dużym mieście (najlepiej wojewódzkim) to takie rozmowy, jakie odbyła @gfgfgfa nie są (niestety) rzadkością.

Wiesz za co mnie kilka lat temu nazwano "roszczeniowym smarkaczem"? Bo ośmieliłem się spytać "a jaka umowa będzie spisana na ten tydzień próbny, na który mam przyjść?"

XDDDD
  • Odpowiedz
  • 3
@gfgfgfa kiedyś na rozmowie w jakimś korpo Pani zapytała o wynagrodzenie, odpowiedzialam zgodnie z prawdą że chciałbym przynajmniej tak jak w tamtym momencie to powiedziała, że jakim cudem zarabiam tyle w sklepie xD i że tu to nieeee xDDD
  • Odpowiedz
chyba powinnam odpowiedzieć że zależy mi tylko na satysfakcji z pracy, a godnym wynagrodzeniem będzie dla mnie uśmiech szefa w nowym samochodzie


@gfgfgfa: No to trzeba tak odpowiedzieć. Sami sobie psujemy rynek zgadzając się na beznadziejne warunki i w żaden sposób nie protestując. Jakby tak 5, 10, 20 millenialsów chamsko odpowiedziało, to może by się zaczęli zastanawiać, czy nie podnieść stawki. A tak znajdą szybciutko jelenia, co będzie robił za
  • Odpowiedz
@gfgfgfa: Wiem, że ten obrazek jest dla jaj, ale mój kilka lat starszy kuzyn naprawdę płacił na praktykach studenckich za to, żeby móc pracować. Mnie się w dupie przewraca coraz bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
Dobra, przyznaje że to Polska B, a nawet wpół do C, ale jednak miasto xD


@gfgfgfa: ale Rzeszów to ty szanuj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepiej rozwijające się miasto w Polsce.
  • Odpowiedz
@gfgfgfa szok i niedowierzanie, że człowiek chce przeżyć za pieniądze z wykonanej pracy. Przecież nikt nie idzie do pracy żeby sobie "popracować", a pieniądze to tylko dodatek. Dlaczego ci janusze nie mogą tego zrozumieć
  • Odpowiedz
Wiem, że ten obrazek jest dla jaj, ale mój kilka lat starszy kuzyn naprawdę płacił na praktykach studenckich za to, żeby móc pracować.


@Speedy: mi ludzie tez sa gotowi placic, co prawda za szkolenia ale co taki praktykant mialby mi dac? Nic, wiec podzielam poglad, ze platne praktyki maja racje bytu w pewnych sytuacjach. To tez pozwala odsiac ludzi, ktorzy maja w d...temat ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@regis_uszatek: miałam taką konkurencje (samych facetów zaprosili) że już idąc tam żałowałam że w ogóle wyszłam z domu xD
więc nie musiałam się zgadzać, bo to oni nawet nie chcą mnie xDD

  • Odpowiedz
@gfgfgfa: kiedys pewien pan podczas rozmowy rekrutacyjnej zapytał mnie co jest dla mnie wazniejsze, wysokosc zarobkow czy satysfakcja z pracy. Odpowiedzialam, ze pracownik swiadom swoich umiejetnosci, lubiacy swoja prace bedzie rowniez umial dobrze wycenic swoje umiejetnosci (czy cos takiego).
W pozniejszym czasie okazalo ze w dziale tego pana pracuje moja znajoma, a pan kierownik na protesty przeciw bezplatnym nadgodzinom odpowiada "tu sie pracuje dla idei".

Nie oddzwonili, a ogloszenie na
  • Odpowiedz