Wpis z mikrobloga

Poza pracą etatową przyjmuję w gabinecie psychologicznym. Na drzwiach jest tabliczka z napisem "proszę poczekać", by w trakcie jakichś trudnych dla pacjenta chwil ktoś nie walił w drzwi. Kiedy zdarza mi się okienko między wizytami, drzwi mam zamnięte, by porobić jakieś notatki lub poczytać, a że pokój jest dość nieźle wyciszony, to nie zawsze słyszę, jak ktoś przychodzi i siada na krzesełku w poczekalni (przecież nie zapuka ze względu na tabliczkę).

Żeby nie otwierać co chwilę celem sprawdzenia, czy pacjent już jest - zdarza mi się klęknąć na czworaka i zaglądać przez szparę w drzwiach... Zawsze mam wtedy wrażenie, że po drugiej stronie zobaczę mojego ojca mówiącego "ty co? #!$%@? jesteś? co ty tam robisz?" xD

#heheszki #pracbaza #pasta
  • 83
  • Odpowiedz
@carrie25: kiedyś Ci się trafi akurat taki moment, że będziesz na czworaka, a ktoś jednak otworzy drzwi w tym momencie xD ciekawe jak to wytłumaczysz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@carrie25:
jak miałem 15 lat i chodziłem srać, mój stary cały czas niby to przypadkiem kręcił się koło kibla i ciągle pytał: a co tam tak cicho, czemu cię nie słychać? jak pierwszy raz nie odpowiedziałem, to zaczął walić w drzwi i krzyczał: dlaczego milczysz, co się stało?przeklinał i wrzeszczał, że zaraz wyrwie drzwi z zawiasów. also, stary mnie opieprzał jak srałem i nie spuszczałem wody, ale nie normalnie już po
  • Odpowiedz
Na drzwiach jest tabliczka z napisem "proszę poczekać"


@carrie25: nie możesz mieć tej tabliczki na sznurku, a po drugiej stronie tabliczki coś w stylu "proszę wchodzić"? Jak będzie wchodził pacjent, to przekręcasz tabliczkę, jak będzie wychodził, to odprowadzasz do drzwi i przekręcasz. Coś w stylu jak w hotelach lub toaletach lub sklepach ("otwarte"/"zamknięte").

Przy okazji pacjenci będą się pewniej czuli, bo będą wiedzieli, że ta tabliczka rzeczywiście działa i jak on
  • Odpowiedz
Na drzwiach jest tabliczka z napisem "proszę poczekać" [...] (przecież nie zapuka ze względu na tabliczkę).


@carrie25: albo zmień napis na coś w stylu "proszę pukać, ale nie wchodzić" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mk321: To jest bardzo dobry pomysł. Dzięki! :)
Z kamerką mam ten problem, że jednak wizyta u psychologa opiera się w dużej mierze na poufności i zaufaniu. Kamerka mi się tu gryzie, szczególnie przy psychotycznych pacjentach. Ale odwracana tabliczka super, wykorzystam!
  • Odpowiedz