Wpis z mikrobloga

A tak oszczędzam na mechaniku i sam wymieniam hamulce żeby było taniej :
- kup klocki na tył za 70 zł oraz płyn hamulcowy za 30 zł,
- podczas próby wymiany zauważ że odpowietrznik wykręcił się razem z gwintem ,
- przełóż naprawę na tydzień później póki nie przyjedzie paczka z nowym (używanym) zaciskiem,
- kto płaci za nowy zacisk 270 zł skoro używany jest za 140 zł,
- kolejna buteleczka płynu hamulcowego 15 zł ,
- po otworzeniu pączki z zaciskiem zacznij od próby odkręcenia odpowietrznika,
- zerwij śrubę odpowietrznika tak aby reszta która została w zaciski za ch*ja nie dała się wykręcić,
- wróć do starego zacisku i znajdź tokarza ,
- przełóż naprawę na za tydzień bo weekend majowy,
- zapłać tokarzowi 80 zł,
- kolejna buteleczka płynu,
- podczas montażu zacisku wykręć gwint razem ze śrubą mocująca przewód hamulcowy,
- zapierdo* z nerwów przewód na poxipol,
- przejdź do wymiany klocków na drugim kole,
- wykręć odpowietrznik razem z gwintem
- kup dwa nowe zaciski za 540 zł ......
#zalesie #oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #przegryw #mechanika #mechanikasamochodowa
  • 56
@krampus0101 pomimo tego że mam pieniądze na naprawy u mechanikow, lubię sam naprawiać swoje auta.
Daje mi to w #!$%@? wielką satysfakcję , odpalam sobie poradnik na YT jak się do tego zabrać i w garażu dłubie.

Czasami coś się #!$%@? albo się naklne jak szewc bo nie mam takich kluczy itp. Ale satysfakcje potem mam ogromną ;) i wiem że jesy bardzo dobrze zrobiona robota a nie na #!$%@? u mechanika,
@yeloneck: wiem co czujesz, miałem podobną akcję z alternatorem, miała być wymiana szczotek a skończyło się na używce która przyszła nie taka i musiałem przerobić okablowanie ale sumarycznie wyszedłem na plus bo za nowy mi krzyknęli 2k, jak sam naprawisz jest większa satysfakcja( ͡º ͜ʖ͡º)
@methanex: ja tak samo, jak zregenerowalem tylne zaciski to gosciu na przegladzie był w szkoku, mowi ze rzadko sie zdarza tak mocny reczny:D z grubszych rzeczy wymieniłem jeszcze wielowahacz, pierdół nie licze bo tego masa.
  • 3
@krampus0101 tez lubie sam naprawiac, ale czasami bywa tak jak napisales, takie newralgiczne rzeczy akurat jak hamulce zawsze zostawiam dla mechanika, swoja drogą ostatnio sam wymienialem mechanizm wycieraczek, mowie proscizna, skonczylo sie porysowana szyba i wizyta u mechanika ( ͡º ͜ʖ͡º)