Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie odnośnie #prawojazdy.

Zdałem egzamin praktyczny we wtorek 8 maja. W info-car status jest, ze prawo jazdy jest już w produkcji.

Moj znajomy zdał egzamin, a gdy odebrał prawko to była na nim data wydania 2 dni po zdaniu egzaminu.

Czy jeżeli teraz bym wsiadł w samochód i miałbym kontrole, to mogę powiedzieć ze zapomniałem dokumentu? Płace wtedy mandat za brak dokumentu, nie uprawnień?

#prawo #samochody #motoryzacja
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bet00n Temat stary jak swiat. Kazdy ci pisze ze nie mozesz (i tak wlasnie jest) ale ty dalej probojesz przeinaczyc przepisy na swoja racje ktorej nie masz. Ochlon chlopcze, jeszcze sie najezdzisz i te pare dni cie nie zbawi.
  • Odpowiedz
@ManiacTeam "internetowa prujdupo" leze i kwicze xD
@bet00n do poruszania sie po drogach upowaznia cie dokument zwany prawem jazdy... jesli nie masz prawa jazdy, a wiec uprawnien, nie powinienes sie poruszac po drogach... jesli jestes w trakcie odbierania dokumentu, tj. jeszcze go nie masz ale na dniach bedziesz mial, to dalej znaczy ze go nie masz. zaden wpis z kursu nie potwierdza ze masz uprawnienia. jesli pytasz o cepik to
  • Odpowiedz
@bet00n:
Na Twoje pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie bo zależy to od kilku czynników:
- jakie dane widnieją w systemie informatycznym policji
- jakie dane zostaną przedstawione policjantowi który dokonuje kontroli
- jak do przedstawionych danych podejdzie policjant
W najlepszym wypadku mandat 50 zł, w najgorszym orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów do jednego roku i dodatkowo sprawa o wprowadzanie w błąd funkcjonariusza bo w końcu kłamiesz twierdząc że zapomniałeś prawa
  • Odpowiedz